Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych „KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ”

24 maja 2013 r. uczestnicy naszego Warsztatu wystąpili na krakowskim rynku podczas Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych. Zaprezentowaliśmy przedstawienie, które w ostatnim czasie odniosło duży sukces, czyli „Czasem słońce, czasem deszcz”. Nasz spektakl idealnie pasował do aury, jaka w tym dniu panowała w Krakowie, dlatego też mieliśmy nadzieję, że finałowa piosenka pt. „Więcej słońca”, którą nasi podopieczni rewelacyjnie zaśpiewali na scenie, choć trochę odgoni chmury i pojawi się promyk słońca. Niestety nic takiego się nie stało, ale za to występujący za całe przedstawienie otrzymali wielkie brawa.

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych dają możliwość nie tylko wystąpienia na scenie, ale także zaprezentowania i wystawienia na sprzedaż tego, co zostało „wyczarowane” przez uczestników w pracowniach warsztatowych. Stoisko z naszymi pracami cieszyło się dość dużym zainteresowaniem przechodniów, turystów i innych biorących udział w całym przedsięwzięciu. Mieliśmy również ogromną przyjemność gościć przy naszym stoisku Starostę Bocheńskiego pana Jacka Pająka, który uściskiem dłoni przywitał każdego z nas i zatrzymał się, aby z nami porozmawiać.

Dużą atrakcją dla uczestników była parada wozów strażackich, przy których większość chciała mieć zrobione zdjęcie. Interesujący okazał się również spacer po Sukiennicach, a największe wrażenie na wszystkich zrobił wywiad TVP Kraków przeprowadzony przy naszym stoisku z panią Wandą, a także z kilkoma naszymi uczestnikami: Albertą, Małgosią, Elą i Damianem.

Pomimo niesprzyjającej pogody wróciliśmy zadowoleni, że mogliśmy kolejny raz wziąć udział w tej ważnej imprezie.