Pracowania ogrodniczo-zoologiczna
ogrodW pracowni ogrodniczo-zoologicznej zajmujemy się głównie uprawą różnych roślin kwiatowych i warzyw. Począwszy od założenia grządek, wysiewu na wiosnę nasion, pikowania i przesadzania ich, wykonywania wszystkich prac ogrodniczych – plewienia, nawożenia, podlewania do zbioru. Wyhodowane warzywa przekazywane są do pracowni gospodarstwa domowego, gdzie zostają poddane dalszej obróbce (smaczne posiłki). Kwiaty zebrane jesienią suszymy celem wykorzystania ich w pracowni plastycznej do tworzenia suchych bukietów, stroików lub innych kompozycji. Hodujemy również rośliny ozdobne głównie iglaki, którymi obsadzamy teren wokół kościoła, będący jednocześnie otoczeniem naszego warsztatu. W okresie zimowym oprócz zajmowania się roślinami doniczkowymi znajdującymi się na terenie warsztatu dbamy o nasze małe zoo, w skład którego wchodzi akwarium z rybkami, akwarium z świnkami morskimi Cziką i Twigim, akwarium z chomikiem Ryszardem, klatka z królikiem Mają oraz akwarium z żółwiem Tuptusiem.
Nie ograniczamy się tylko do zwierząt domowych – wystawimy również przed naszym ośrodkiem karmniki dla ptaków, a na pobliskich drzewach wywieszamy budki lęgowe (oczywiscie są to wyroby naszej pracowni stolarskiej).
Zajęcia te mają na celu głównie wyrobienie w podopiecznych obowiazkowości i odpowiedzialności za powierzone im żywe stworzenia, obrazują im celowośc działania w grupie, przygotowują do życia w środowisku społecznym, poznają różne gatunki roślin i zwierząt.

Po zakończeniu procesu rehabilitacji uczestnicy tej pracowni będą mogli znaleźć zatrudnienie w gospodarstwach rolniczych i ogrodniczych

ogrod2ogrod3