14 Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki

23 czerwca br. nasz Warsztat zorganizował Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki. W tym roku był to już 14-ty konkurs, jaki tradycyjnie od wielu lat urządza nasza placówka. W śpiewających zmaganiach wzięło udział aż 10 placówek: Warsztat Terapii Zajęciowej Stróże, Dom Pomocy Społecznej Szczyrzyc, Warsztat Terapii Zajęciowej Podolany, Warsztat Terapii Zajęciowej Proszówki, Środowiskowy Dom Samopomocy Rdzawa, Warsztat Terapii Zajęciowej Zawada Uszewska, Dom Pomocy Społecznej Bochnia, Środowiskowy Dom Samopomocy Bochnia oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Łapanów.

Konkurs rozpoczęła kierownik WTZ-u – Jolanta Drożdż, witając przybyłych gości oraz uczestników konkursu. Głos zabrał także prezes naszej placówki ks. kanonik Tadeusz Jarzębak.

Po oficjalnym otwarciu nadszedł czas na to, co w tym dniu było najważniejsze, czyli prezentacja przygotowanych utworów. Imprezę prowadziła nasza terapeutka: Iwona Kubat.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: solową i zespołową i w takiej właśnie kolejności każda placówka występowała na scenie. Jak co roku, zróżnicowanie pod względem repertuaru było ogromne, każdy śpiewał to, co mu w duszy grało i w czym czuł się najlepiej. Było wiele polskich hitów, które rozkręciły publiczność, ale były też piosenki mniej znane, a nawet piosenki religijne. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie i na bardzo wysokim poziomie.

W przerwie na obrady Jury, wszyscy goście oraz uczestnicy konkursu zostali zaproszeni na posiłek a także słodkości i napoje. Pogoda była wspaniała dlatego też cały poczęstunek odbywał się na świeżym powietrzu.

Szanowne Jury w składzie:

Małgorzata Mikołajek – nauczyciel Zespołu Szkół w Gdowie oraz pracownik Centrum Kultury w Łapanowie;

Małgorzata Bolak – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapanowie;

Michał Paszkot – były, wieloletni dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów;

wyłoniło następujących zwycięzców:

w kategorii solistów:

I MIEJSCE – Dawid Kostrzewa WTZ Stróże

II MIEJSCE – Piotr Banaszkiewicz WTZ Podolany

III MIEJSCE – Karolina Szot WTZ Zawada Uszewska

w kategorii zespołów:

I MIEJSCE: WTZ Łapanów

II MIEJSCE: WTZ Stróże

III MIEJSCE: ŚDS Bochnia

Dodatkowo, Jury przyznało wyróżnienie dla ŚDS z Rdzawy za piosenkę zespołową.

Każda placówka biorąca udział w Konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę w postaci parasola ogrodowego, natomiast zwycięzcy otrzymali dyplomy i statuetki nawiązujące do tematyki imprezy.

Całe nasze przedsięwzięcie odbyło się w dużej sali Centrum Kultury Gminy Łapanów a poczęstunek w ogrodzie przy Centrum.

Dyrektorowi CKGŁ, Pani Wioletcie Nowojowskiej, składamy serdeczne podziękowanie za udostępnienie nam lokalu i ogrodu dzięki czemu nasza impreza mogła odbyć się w warunkach profesjonalnych. Dziękujemy także Stefanowi Chyrcowi – pracownikowi CKGŁ za czuwanie przy nagłośnieniu.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na innych scenach. Do zobaczenia za rok!

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Marzena Palka, Agnieszka Bzdyl