XXIII Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnych

8 czerwca, przedstawiciele naszego Warsztatu uczestniczyli w XXIII Letniej Zintegrowanej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach, zorganizowanej przez Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz WTZ w Stróżach. Pogoda była wymarzona dlatego tak, jak to było zaplanowane, Spartakiada odbyła się na Wielofunkcyjnym Integracyjnym Stadionie Sportowym w Stróżach.

Organizatorzy przewidzieli dwa rodzaje konkurencji sportowych: indywidualne i drużynowe.

W indywidualnych znalazły się: rzut piłką do rugby, pchnięcie kulą i skok przez skakankę, natomiast w drużynowych: przeciąganie liny, Mini Strong Men, letni ślizg i konkurs rzutów karnych.

Nasi podopieczni doskonale radzili sobie we wszystkich konkurencjach, ale zabrakło im odrobinę szczęścia aby zdobyć medal i zająć miejsce na podium. Niemniej jednak otrzymali puchar i nagrodę rzeczową za udział w Spartakiadzie, który przyniósł im wiele radości.

Nasi uczestnicy zawsze chętnie biorą udział w tego rodzaju imprezach. Dają im one możliwość spotkania się z podopiecznymi z innych, podobnych placówek, co często owocuje tworzeniem się przyjaźni. Jest to również możliwość uczestnictwa i przeżywania radości we współzawodnictwie sportowym. Wszyscy mamy świadomość, że aktywna forma spędzania czasu bardzo przyczynia się do poprawy jakości naszego zdrowia zarówno psychicznego, jak i fizycznego.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Józef Drożdż