XXI Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach

dsc0237110 czerwca 2017 r. przedstawiciele naszego Warsztatu wzięli udział w XXI Letniej Zintegrowanej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach, która odbyła się na Wielofunkcyjnym Integracyjnym Stadionie Sportowym.

Po uroczystej Mszy świętej w kościele w Stróżach uczestniczyliśmy w ceromonii wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Narodowego Centrum Autyzmu przy Stadionie Sportowym.

Imprezę na Stadionie poprzedził koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Nowego Sącza, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie Spartakiady przez wiceminister Józefę Szurek Żalazko, senatora Stanisława Koguta i posłankę Barbarę Bartuś.

Organizatorzy przewidzieli dwie kategorie konkurencji sportowych:

kategoria indywidualna, do której zaliczał się skok w dal z miejsca, kapkowanie piłką nożną, rzut kulą i rzut woreczkiem do celu, oraz kategoria drużynowa, w skład której wchodziło: przeciąganie liny, tor z przeszkodami i konkurs rzutów karnych.

Jak co roku rywalizacja była ostra. Każdy ośrodek chciał zdobyć choć jeden puchar, dlatego też wszyscy mocno dopingowali swoich zawodników.

Nasze dziewczęta – Alberta Korta i Małgorzata Burkowicz, sprawiły nam ogromną niespodziankę, zajmując kolejno II i III miejsce w skoku w dal z miejca.

Podczas Spartakiady mnóstwo dobrej zabawy dostarczyły maskotki TAURONU, które częstując cukierkami krówkami, dopingowały zawodników, a po zakończeniu konkurencji tańczyły wspólnie ze wszystkimi uczestnikami imprezy. Można też było zakupić kucharskie książki siostry Anastazji i poprosić obecną na imprezie siostrę o autograf.

Zabierając ze sobą dwa medale, dwa puchary i nagrodę za udział w Spartakiadzie wracaliśmy do Łapanowa troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Edyta Toporkiewicz