XX Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej

DSC0965711 czerwca 2016 r. przedstawiciele naszego Warsztatu wzięli udział w XX Letniej Zintegrowanej Spartakiadzie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Stróżach. Spartakiada odbyła się na stadionie sportowym KS Kolejarz.

Konkurencje sportowe przewidziane przez organizatorów dzieliły się na dwie kategorie: indywidualna i drużynowa.

W kategorii indywidualnej, dziewczęta mogły wykazać się podczas grzybolania i rzutu do kosza, natomiast chłopcy brali udział w rzucie piłką do rugby oraz kapkowaniu piłką nożną. Do kategorii drużynowej zakwalifikowano przeciąganie liny, tor z przeszkodami oraz Zawody Strong Man dla chłopców.

Treningi, jakie przez ostatni tydzień nasi uczestnicy odbywali pod okiem rehabilitantki Wandy Drożdż, przyniosły oczekiwane efekty i nasi podopieczni spisali się znakomicie zdobywając aż trzy puchary.

Indywidualnie, Małgorzata Burkowicz zajęła II miejsce w rzucie do kosza, a Elżbieta Majka w tej samej konkurencji zajęła miejsce III.

Drużynowo, nasi uczestnicy zajęli V miejsce w konkurencji tor z przeszkodami. Biorąc pod uwagę fakt, że o puchary walczyły aż 24 zespoły, jest to bardzo duże osiągnięcie naszego Warsztatu.

Po ciężkich lecz przyjemnych zmaganiach, przyszedł czas na chwilę relaksu i zabawę. Podczas półtoragodzinnego koncertu Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej wszyscy mogli śpiewać, klaskać, tańczyć i w ten sposób odreagować stres, który zawsze towarzyszy wszelkim rywalizacjom.