XII Rajd Szlakiem Papieskim Łapanów – Niegowić

W tym roku w Rajdzie Szlakiem Papieskim wzięło udział 22 uczestników naszego Warsztatu. Wyszliśmy jako pierwsza grupa i bardzo długo utrzymywaliśmy się na tej pozycji, narzucając pozostałym dość szybkie tempo. Jednym z miejsc, w którym odpoczywaliśmy było podwórko przy muzeum założyciela Zgromadzenia Sióstr Karmelitanek Dzieciątka Jezus w Marszowicach. Siostra opiekująca się tym muzeum przekazała nam wiele informacji na temat samego obiektu i założyciela zgromadzenia – ojca Anzelma Gądka. Pogoda była wspaniała, również humory dopisywały. Idąc ścieżkami, które kiedyś przemierzał Karol Wojtyła jako wikary niegowickiej parafii, głośno śpiewaliśmy religijne piosenki, aby w ten sposób uczcić błogosławionego już Jana Pawła II.
Nasz Prezes ks. Tadeusz Jarzębak bardzo dbał o wszystkich uczestników rajdu jeżdżąc i dowożąc wodę do picia. Główne nagrody – 3 rowery – ufundowali:
ks. proboszcz Tadeusz Jarzębak, Wójt Gminy Łapanów i Wójt Gminy Gdów. Chociaż z naszej grupy nikomu nie udało się wylosować nagrody to i tak jesteśmy zadowoleni, że doszliśmy do celu i z pewnością powtórzymy to w przyszłym roku.