X Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki

12 maja 2015 r. odbył się Jubileuszowy X Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki zorganizowany przez nasz Warsztat. W Konkursie wzięło udział 11 placówek: ŚDS Zagórzany, WTZ Podolany, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Proszówki, ŚDS Zegartowice, DPS Szczyrzyc, ŚDS i DPS Bochnia, ŚDS Brzezie, WTZ Nowy Sącz oraz WTZ Łapanów. Repertuar tegorocznego konkursu był bardzo zróżnicowany – śpiewane były nie tylko znane i lubiane piosenki pop, ale także piosenki biesiadne, pop-folk, a nawet o tematyce religijnej. Po raz pierwszy na Konkursie została zaśpiewana piosenka w obcym języku – w ramach szerzenia kultury mniejszości narodowych uczestnik WTZ Nowy Sącz MADA zaśpiewał piosenkę w języku łemkowskim. Każdy wykonawca na scenie prezentował się znakomicie, poziom wykonanych piosenek był bardzo wysoki, dlatego też jury miało nie lada problem, aby wyłonić tych najlepszych.

W Konkursie wyróżnienia otrzymali:

– Mirosław Radoń (WTZ Łapanów) z piosenką pt. „Urke”;

– Wojciech Grodzki (WTZ Nowy Sącz MADA) z piosenką pt. „Pilzno”;

– Katarzyna Ciszek (WTZ Proszówki) z piosenką pt. „Błogosławię Cię”.

Dyplomy i puchary za najlepsze wykonanie otrzymali:

– I miejsce – „Warsztatowcy MADA” (WTZ Nowy Sącz) z piosenką „Nie, bo nie”;

– II miejsce – Krzysztof Miśkowicz z zespołem w składzie: Małgorzata Burkowicz, Krzysztof Kędra, Andrzej Burkowicz, Grzegorz Cichoń i Marek Cichoń oraz Mirosław Radoń (WTZ Łapanów) z piosenką „Kawałek do tańca”;

III miejsce – Hubert Maj (ŚDS Zegartowice) z piosenką „Modlitwa”.

Nasza impreza odbyła się w sali widowiskowej Domu Kultury w Łapanowie. Kierownictwu oraz kadrze Domu Kultury serdecznie dziękujemy za wypożyczenie sali nie tylko na Konkurs, ale także na próby poprzedzające nasz występ.