Wyjazd do Muzeum Narodowego w Krakowie

dsc0447326 czerwca 2018r. w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych KOCHAM  KRAKÓW  Z  WZAJEMNOŚCIĄ, zwiedziliśmy Muzeum Narodowe w Krakowie.

Muzeum prezentuje obecnie kilka wystaw czasowych. My zobaczyliśmy dwie z nich. Wystawa „TERAZ KOMIKS” zrobiła na nas wszystkich ogromne wrażenie. Oglądając prezentowane komiksy, różnego rodzaju figurki przedstawiające postacie z komiksów, czasopisma oraz wiele innych eksponatów, wspominaliśmy lata naszego dzieciństwa, kiedy to na co dzień mieliśmy do czynienia z tymi przedmiotami. Druga, to ekspozycja jednego z najpiękniejszych portretów na świecie, najważniejszy i najpiękniejszy obraz w polskich zbiorach: „DAMA Z GRONOSTAJEM” LEONARDO DA VINCI.

Z ekspozycji stałych zwiedziliśmy Galerię „BROŃ I BARWA W POLSCE”, która najbardziej zainteresowała męską część naszych podopiecznych. Panowie z dużym zaciekawieniem oglądali dawne militaria – ponad 2000 eksponatów związanych z dawną wojskowością od czasów średniowiecza do II wojny światowej.

Duże wrażenie wywarła na nas GALERIA  RZEMIOSŁA  ARTYSTYCZNEGO, która w dziewięciu salach wystawowych i dwóch aneksach prezentuje blisko 4 tysiące cudownych zabytków.

Wszyscy jesteśmy oczarowani wystawami i eksponatami, jakie znajdują się w krakowskim Muzeum Narodowym.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Edyta Toporkiewicz, Józef Drożdż