WYCIECZKA DO WROCŁAWIA

159  października to dzień, na który wszyscy od dawna czekaliśmy z niecierpliwością. W tym dniu, o godzinie 6 rano wyruszyliśmy na dwudniową wycieczkę do Wrocławia.

Zaraz po przyjeździe, odwiedziliśmy Ogród Japoński. Spacerując po jego alejkach, podziwialiśmy różnorodność roślin prezentujących się w pięknych, jesiennych barwach.

Popołudnie pierwszego dnia wycieczki spędziliśmy we wrocławskim zoo. W pierwszej kolejności z zapartym tchem zwiedzaliśmy niesamowite Afrykarium. Magiczny świat dziesiątek gatunków ryb pływających w olbrzymich akwariach także ponad naszymi głowami, zrobił na nas ogromne wrażenie.

Drugi dzień wycieczki po śniadaniu, rozpoczęliśmy od zwiedzania centrum wiedzy o wodzie Hydropolis. Zachwyciły nas w nim przede wszystkim: łódź podwodna, wir wodny, interaktywna mapa Wrocławia i ruchoma makieta Ziemi.

Byliśmy również w Archikatedrze św. Jana Chrzciciela na wrocławskim Ostrowie Tumskim. Czas popołudniowy wypełnił spacer po starym mieście szlakiem: „W poszukiwaniu wrocławskich krasnali”. Poznaliśmy trasę spiżowych skrzatów, które rozmieszczone w kilkudziesięciu miejscach na Starym Mieście opowiadają jego historię. Udało nam się zlokalizować ponad 20 krasnali, w tym Więźnia, Głuchoniemego, Gołębiarza, Rowerzystę, Górnika i Słupnika. W ten sposób poznaliśmy także najpiękniejsze zabytki Wrocławia.

Tak upłynęły dwa dni i dobiegł koniec naszej wycieczki i niezapomnianych wrażeń z nią związanych. Mamy zakupione pamiątki, mamy zdjęcia, więc będziemy mieć możliwość wracać myślami do Wrocławia i wspominać ciekawe miejsca, w których byliśmy.

Do Łapanowa wróciliśmy prawie o północy ale wszyscy szczęśliwi, zadowoleni i podekscytowani tym, co przez te dwa dni mogliśmy zobaczyć, zwiedzić i czego mogliśmy dowiedzieć się od naszego przewodnika. Już teraz snujemy plany, aby w przyszłym roku również jechać w inne ciekawe miejsce, które zachwyci nas tak, jak piękny, kolorowy Wrocław.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Marzena Palka, Iwona Kubat, Józef Drożdż