KONCERT KOLĘD

Udział w Koncercie Kolęd w święto Trzech Króli, dla naszego Warsztatu to już tradycja.

Wszyscy kochamy śpiewać, ale śpiewanie kolęd to zajęcia, na które wszyscy z utęsknieniem czekamy przez cały rok. Dlatego też z wielką radością uczestniczymy w Koncercie organizowanym przez CKGŁ i Parafię Łapanów.

Nasze uczestnictwo to nie tylko występ na scenie z przygotowanymi kolędami, ale także wspólne kolędowanie z występującymi grupami artystycznymi. Siedząc na widowni i czekając na swoją kolej wyjścia na scenę, nie można tylko słuchać pięknych wykonań szerokiego wachlarzu kolęd, ale trzeba, a wręcz należy włączyć się w ich śpiewanie. Dla nas wszystkich jest to bardzo wzruszające przeżycie – kolędowanie z tak liczną łapanowską społecznością.

W tym roku zaprezentowaliśmy się z dwoma tradycyjnymi kolędami: „Przybieżeli do Betlejem” i „Pójdźmy wszyscy do stajenki” a na zakończenie zaśpiewaliśmy znaną i lubianą pastorałkę – „Skrzypi wóz, wielki mróz”. Przygotowując się do Koncertu zawsze staramy się, aby opanować na pamięć słowa kolęd, które będziemy śpiewać. Uroczysty i odświętny strój, jaki każdy z nas miał tego dnia na sobie, był odzwierciedleniem naszego wnętrza, serca i poszanowania,  jakim darzymy cały okres Świąt i kolędowania. Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tym wspaniałym wydarzeniu.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat