III MIEJSCE w KONKURSIE SCENICZNYM podczas KRAKOWSKICH SPOTKAŃ ARTYSTYCZNYCH GAUDIUM 2019

30 października, po raz kolejny wzięliśmy udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM. W tym roku na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystawiliśmy przedstawienie, które powstało w ostatnim miesiącu naszej pracy.  Zatytułowaliśmy go: „KARUZELA ŻYCIA”.

 

Tym przedstawieniem chcieliśmy zwrócić uwagę widza na to, jak media społecznościowe wkradły się w nasze życie i w wielu przypadkach całkowicie nim zawładnęły. Wiele osób nie wyobraża sobie nie mieć konta na facebook’u, Instagramie czy innych portalach. Ich życie kręci się tylko wokół tego, co mogą tam umieścić i czym mogą się pochwalić. A co, jeżeli nie mają się czym chwalić? Boją się odrzucenia i chcą dorównać innym, nawet za cenę udawanego szczęścia i wymyślonych interesujących zdarzeń i przygód. A przecież,  zamiast żyć w wirtualnym świecie, wystarczy odnaleźć w sobie  prawdziwe wartości i ogromny potencjał, który każdy z nas w sobie posiada. Wystarczy po prostu być sobą.

 

Jury w składzie Marek Pasieczny – reżyser teatralny, Ewa Owsiany – pisarka, dziennikarka i Krystyna Hussak – Przybyło – reżyser, oceniło ten spektakl bardzo wysoko przyznając nam III MIEJSCE.

Konkurencja była większa niż zwykle, bo o miejsca na podium walczyło aż 39 zespołów. Dlatego też,  zdobyte przez nas III miejsce, ukazuje na jakże wysokim poziomie realizowane są nasze przedstawienia i jak wspaniałych aktorów mamy wśród naszych podopiecznych.

 

W spektaklu wystąpili: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Krzysztof Kędra, Waldemar Korba, Andrzej Burkowicz, Krystian Baczyński, Robert Kruczek, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Krzysztof  Miśkowicz, Paweł Kukla i Grzegorz Kowalczyk.

 

Spektakl opracowały i przygotowały: Marzena Palka, Edyta Toporkiewicz oraz Iwona Kubat.

 

Rekwizyty przygotowały pracownie – krawiecka i rękodzieła artystycznego.

 

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Dyrekcji Centrum Kultury w Łapanowie za to, iż kolejny rok podczas prób do naszego przedstawienia, mogliśmy korzystać z sali widowiskowej.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat