I miejsce w konkursie scenicznym Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM 2015

IMG_2821

8 października 2015 r. uczestnicy naszego Warsztatu po raz kolejny wystąpili na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM. W tym roku przed licznie zgromadzoną publicznością oraz szanownym jury w składzie: Iwona Konieczkowska (aktorka), Paweł Moszumański (kompozytor), Ewa Owsiany (dziennikarz), Robert Wyród (aktor, pedagog) zaprezentowaliśmy spektakl pt. „Żyć nie umierać”, za który otrzymaliśmy wymarzone I miejsce.

Spektakl „Żyć nie umierać” ukazuje jak łatwo można w życiu stracić to, co najważniejsze, czyli miłość, rodzinę, szczęście. Wojna, która jest tak wszechobecna w dzisiejszym świecie, zabiera człowiekowi te jakże cenne wartości, niosąc ze sobą rozpacz, cierpienie a także śmierć. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkie kraje dążyły do pojednania, wzajemnego zrozumienia i tolerancji, aby na świecie panował pokój.

Nasi aktorzy przez pięć tygodni dzielnie znosili trud codziennych prób, które odbywały się w sali widowiskowej Domu Kultury. Niełatwy do opanowania okazał się układ choreograficzny z szarfami oraz z flagami, ale jak zwykle nasi zdolni podopieczni na ostatnich próbach radzili już sobie doskonale i dali z siebie wszystko podczas występu w Krakowie.

W przedstawieniu udział wzięli: Małgorzata Burkowicz, Krzysztof Kędra, Krzysztof Miśkowicz, Alberta Korta, Anna Plewa, Elżbieta Majka, Krystian Baczyński, Andrzej Burkowicz, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Robert Kruczek, Zbigniew Musiał, Marek Nowak, Grzegorz Kowalczyk, Paweł Kukla.

Program artystyczny przygotowały: Marzena Palka, Edyta Toporkiewicz i Agnieszka Bzdyl.

Rekwizyty zostały wykonane w pracowniach: krawieckiej, rękodzieła artystycznego, drewna i technik różnych, ogrodniczo-zoologicznej i wikliniarsko-modelarskiej.

Serdecznie dziękujemy kadrze Domu Kultury w Łapanowie za udostępnienie nam sali widowiskowej na próby, dzięki czemu mieliśmy możliwość realizacji przedstawienia wymagającego dużej przestrzeni.