19 WARSZTATOWY KONKURS PIOSENKI

12 marca 2024 r. w naszym Warsztacie odbył się już 19 Konkurs Piosenki, w którym mógł wziąć udział każdy kto lubi śpiewać i chce swoim talentem i możliwościami pochwalić się przed innymi.

Chętnych w tym roku nie brakowało. Zapisy trwały niemalże do ostatniego dnia, gdyż niektórzy byli bardzo niezdecydowani. W ostateczności w Konkursie wzięło udział 25 osób co stanowi ponad połowę uczestników Warsztatu.

Duża ilość występujących przekłada się na dużą różnorodność wykonywanych utworów. Były znane i lubiane piosenki ale też takie, które rzadko można usłyszeć np. w radiu. Jednak wszystkie bez wyjątku, przez uczestników Konkursu zostały pięknie i oryginalnie zaprezentowane.

Jury w składzie: Marzena Palka i Agnieszka Bzdyl, długo debatowało i omawiało wykonane piosenki, aby nagrodzić tych, którzy w szczególny sposób zasłużyli na miejsca na podium.

Tak, jak w latach ubiegłych, występujący zostali podzieleni na dwie kategorie.

W kategorii pierwszej miejsca zdobyli:

MIEJSCE I – Monika Góral

MIEJSCE II – Patrycja Niemiec

MIEJSCE III – Krzysztof Kędra

Specjalne wyróżnienie – Ewelina Łabuda i Krystian Baczyński

W kategorii drugiej miejsca zdobyli:

MIEJSCE I – Tomasz Kącki

MIEJSCE II – Maria Judka

MIEJSCE III – Paweł Kukla

Specjalne wyróżnienie – Grzegorz Kowalczyk i Daniel Dziubanowski

Wszyscy występujący za swoją pracę, jaką włożyli w przygotowanie się do występu podczas konkursu, otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale wykonane ze szkła witrażowego w Pracowni Szkła i Witrażu oraz nagrody ufundowane przez Warsztat.

Zdobywcy pierwszych miejsc otrzymali także statuetki w formie nutki wyklejonej metodą mozaiki ze szkła witrażowego wykonanej w Pracowni Szkła i Witrażu.

Wszyscy występujący prezentowali bardzo wysoki poziom, dlatego też całe przedsięwzięcie było bardzo udane i odbyło się w radosnej atmosferze.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Agnieszka Bzdyl