20 – lecie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Łapanowie

27 stycznia 2024 roku to niezwykły dzień w historii naszego Warsztatu. W tym właśnie dniu świętowaliśmy 20 rocznicę naszej działalności. Ten jakże piękny jubileusz mieliśmy możliwość uczcić wspólnie z naszymi przyjaciółmi i ludźmi dobrej woli, którzy wspierali nas przez wszystkie lata naszej pracy. Uroczystość odbyła się w Sali Bankietowej HERBOWA w Łapanowie. Właściciele HERBOWEJ, państwo Agnieszka i Jerzy Zastawniak, po raz kolejny nieodpłatnie użyczyli nam Sali Bankietowej, by nasza uroczystość mogła mieć – i miała – niezwykły charakter.
Jubileusz zorganizowany był w formie balu dla Was, drodzy Przyjaciele, bo to właśnie Wy, z roku na rok, okazujecie naszym podopiecznym wielkie serca wspierając naszą placówkę na różne możliwe sposoby. Bezinteresownie niesiecie pomoc tym, którym los poskąpił tego, co w życiu najważniejsze – zdrowia. Dzięki Waszej pomocy i życzliwości możemy choć trochę zrekompensować naszym podopiecznym różnego rodzaju niedogodności, by ich życie nabrało innego, lepszego wymiaru, by w ich oczach można było zobaczyć radość a także wolę walki o lepsze jutro. Bo oni muszą o siebie walczyć, o zdrowie, o swój rozwój, o przyjaźni a także o każdy zwykły dzień, by mogli przeżyć go godnie i w najlepszy możliwy sposób. By to co robią każdego dnia było komuś potrzebne, by ktoś ich zauważył, by zauważył ich prace i pochylił się nad nimi. I to właśnie dzięki Wam, drodzy nasi Przyjaciele, wiele z tych rzeczy staje się możliwe, za co każde z 45-ciu serc naszych podopiecznych ogromnie Wam dziękuje!
Swoje serce i hojność w stosunku do naszych podopiecznych okazaliście również podczas naszego pięknego Jubileuszu, biorąc udział w aukcji i licytując prace jakie zostały wykonane podczas zajęć w Warsztacie oraz kupując prace wystawione na kiermaszu.
Wysokość kwoty jaką uzyskaliśmy z licytacji i ze sprzedaży na kiermaszu przeszła nasze najśmielsze oczekiwania!
Współczesny świat coraz bardziej zmierza ku obojętności na sprawy innych, zwłaszcza tych słabszych. Kiedy człowiekowi żyje się dobrze i wygodnie zapomina o innych, nie obchodzą go ich problemy, ich cierpienia i krzywdy, serca popadają w obojętność. Was, drodzy Przyjaciele to nie dotyczy! Wy cały czas macie wrażliwość na najwyższym poziomie i otwarte serca, gotowe nieść pomoc tym, którzy jej potrzebują. Wasza empatia i życzliwość, jaką okazujecie naszym podopiecznym jest całkowicie bezinteresowna i niewymuszona. Angażujecie się w nasze sprawy, by świadczyć dobro nie oczekując niczego w zamian. Wy staracie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście, a nasz świat bez Was z pewnością nie byłby taki piękny.
„Ciągle jeszcze istnieją wśród nas anioły. Nie mają wprawdzie żadnych skrzydeł, lecz ich serce jest bezpiecznym portem dla wszystkich, którzy są w potrzebie. Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń.”
Dziękujemy Wam za te wyciągnięte ręce i za przyjaźń i mocno wierzymy, że czynione dobro powróci do Was w dwójnasób.
Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu Zastawniakowi za oprawę muzyczną naszej imprezy, bez której ten cudowny bal nie mógłby zaistnieć.
Gorące podziękowanie składamy też pani Małgorzacie Mikołajek za przepiękne poprowadzenie całej naszej uroczystości oraz licytacji prac wystawionych na aukcję.
Firma Studio Tatuażu i Piercingu KARMA z Krakowa przekazał na licytację woucher na tatuaż, za co serdecznie dziękujemy.
Dziękujemy też mamie jednemu z naszych podopiecznych za kwotę przeznaczoną na zakup owoców na naszą uroczystość.
Podziękowania kierujemy również do personelu Sali Herbowa, który charytatywnie pracował przy obsłudze naszego jubileuszowego wydarzenia: Krystyna Wojas, Halina Kutaj, Helena Sałaja, Grażyna Kapera, Renata Wlazło, Mateusz Mucha, Ola Czuper, Maja Stalmach, a także do dziewczyn z CKZiU Łapanów za nieocenioną pomoc i pracę: Halina Malarczyk, Maja Satoła, Jowita Natanek, Katarzyna Mentel, Paulina Kuska, Zuzanna Kaczmarczyk.
Tekst: Marzena Palka
Zdjęcia: Andrzej Grabacki, Agnieszka Bzdyl