Miesięczne archiwum: Styczeń 2018

Bal karnawałowy w wiśnickiej PANORAMIE

dsc0343824 stycznia 2018 r. nasi podopieczni po raz kolejny uczestniczyli w balu karnawałowym osób niepełnosprawnych . Jak co roku, organizatorem i sponsorem balu był właściciel wiśnickiej „Panoramy”, człowiek o wielkim sercu – pan Krzysztof Kołodziejczyk.

To, że impreza ta zawsze zorganizowana jest na najwyższym poziomie, świadczy choćby liczba gości, którzy w niej co roku chętnie biorą udział. W tym roku sala pomieściła aż 260 osób z różnych placówek. Byli to wychowankowie Domu Dziecka z Bochni, uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego z Bochni, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy z Muchówki, podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Krakowa, os. Górali, Siołkowej, Łyszkowic, Zawady Uszewskiej, Stróż, Proszówek, i oczywiście z Łapanowa.

Wspaniała zabawa, wyśmienita obsługa oraz stoły zastawione wybornym  jedzeniem – to wszystko sprawiło, że będziemy długo i z przyjemnością wspominać  karnawał 2018 r.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat

Wizyta duszpasterska

dsc0340216 stycznia 2018 r. ks. wikariusz Robert Anusiewicz odwiedził nas z wizytą duszpasterską, tzw. „kolędą”. Po odśpiewaniu kilku kolęd i wspólnym odmówieniu modlitwy, ksiądz Robert udzielił błogosławieństwa wszystkim obecnym i rozdał pamiątkowe obrazki.

 

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat

Czytaj dalej

Koncert Kolęd

dsc033846 stycznia i Święto Trzech Króli, w Łapanowie zawsze kojarzy się z Koncertem Kolęd organizowanym w sali widowiskowej Centrum Kultury. Taki koncert odbył się również w tym roku, a nasi podopieczni jak zawsze wzięli w nim udział. Przed publicznością wystąpili w szykownych, odświętnych strojach, a zaprezentowali się w trzech kolędach: „ Cieszmy się, bawmy się”, „Hola, hola, pasterze z pola” i „Przybieżeli do Betlejem”. Ponad dwudziestoosobową grupę przygotowała terapeutka Marzena Palka, która akompaniowała śpiewającym na gitarze.

Nasi podopieczni uczestniczyli w całym, prawie trzygodzinnym przedsięwzięciu, słuchając i oglądając innych występujących. Z wielkim zaangażowaniem włączali się we wspólne kolędowanie.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat

Czytaj dalej