XV MIĘDZYWARSZTATOWY KONKURS PIOSENKI

21 czerwca 2023 nasz Warsztat zorganizował XV Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki w którym wzięły udział następujące placówki: Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek, Warsztat Terapii Zajęciowej z Podolan, Warsztat Terapii Zajęciowej z Zawady Uszewskiej, Warsztat Terapii Zajęciowej ze Stróż, Warsztat Terapii Zajęciowej z Siołkowej, Środowiskowy Dom Samopomocy z Zagórzan, Środowiskowy Dom Samopomocy z Rdzawy oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Łapanowa.

Każda placówka miała możliwość wzięcia udziału w dwóch kategoriach konkursu – w kategorii, gdzie na scenie występował tylko solista i w kategorii zespołowej.

Konkurs rozpoczęła kierownik WTZ-u, witając wszystkich przybyłych gości, po czym głos zabrał prezes naszego Warsztatu, ks. kanonik Tadeusz Jarzębak, który również wszystkich serdecznie powitał i życzył dobrej zabawy oraz pięknych występów na scenie.

Po oficjalnym otwarciu, na scenie pojawił się pierwszy solista, który rozpoczął zmagania konkursowe.

W pierwszej kolejności wystąpili wszyscy soliści, a po nich prezentowane były piosenki w wykonaniu zespołów.

Jak co roku, zróżnicowanie pod względem repertuaru było ogromne, każdy śpiewał to, co mu akurat w duszy grało i w czym czuł się najlepiej. Było wiele polskich hitów, przy których publiczność świetnie się bawiła, ale były też piosenki mniej znane, których warto było wysłuchać w tak oryginalnym wykonaniu. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się rewelacyjnie i na bardzo wysokim poziomie – można rzec, że poziom był jeszcze wyższy niż w roku poprzednim, dlatego też jurorzy mieli naprawdę ciężką pracę do wykonania, aby wyłuskać te perełki, które należało w szczególny sposób nagrodzić medalami i statuetkami za zdobyte miejsca.

Fukcję Jurorów pełnili:

Małgorzata Mikołajek – nauczyciel Zespołu Szkół w Gdowie oraz pracownik Centrum Kultury w Łapanowie;

Małgorzata Bolak – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łapanowie;

Michał Paszkot – były, wieloletni dyrektor Centrum Kultury Gminy Łapanów;

i przyznali następujące miejsca:

 

W kategorii solistów:

Miejsce I – Karolina Szot – WTZ Zawada Uszewska

Miejsce II – Jan Budzyn – WTZ Siołkowa

Miejsce III – Piotr Banaszkiewicz – WTZ Podolany

 

W kategorii zespołów:

Miejsce I – WTZ Łapanów

Miejsce II – WTZ Stróże

Miejsce III – ŚDS Zagórzany

 

Każda placówka biorąca udział w Konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom, statuetkę oraz nagrodę w postaci bardzo oryginalnego radioodtwarzacza z wieloma ciekawymi funkcjami. Zwycięzcy również otrzymali dyplomy i statuetki nawiązujące do tematyki imprezy.

 

Dzięki uprzejmości Dyrektora CKGŁ, pani Wioletty Nowojowskiej, konkurs odbył się, jak w poprzednich latach, w pięknej sali Centrum Kultury Gminy Łapanów, za co serdecznie dziękujemy, gdyż na profesjonalnej scenie każdy występujący mógł poczuć się jak prawdziwa gwiazda. Dziękujemy także Stefanowi Chyrcowi – pracownikowi CKGŁ za czuwanie, by wszystkie wykonywane utwory były pięknie i odpowiednio nagłośnione.

Konkurs prowadziła Iwona Kubat.

Występujących z naszego Warsztatu przygotowała Marzena Palka.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów na innych scenach. Do zobaczenia za rok!

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Marzena Palka, Iwona Kubat, Mirosław Szewczyk