INTEGRACYJNY TYDZIEŃ DZIECKA W STRÓŻACH

28 i 29 czerwca 2023 r. skorzystaliśmy z zaproszenia na Integracyjny Tydzień Dziecka, który zorganizowała Fundacja Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach.

Wspólnie z innymi niepełnosprawnymi braliśmy udział w warsztatach tematycznych, grach, zabawach i konkursach. Jednak nie lada gratką była dla nas przejażdżka konna – bryczką oraz wierzchem. Rzadko trafia się taka okazja, więc kto tylko miał odwagę wsiąść na koński grzbiet, chętnie korzystał z tej formy atrakcji.

Organizatorzy zapewnili także posiłek – pyszne kiełbaski z grilla oraz lody ufundowane przez firmę Koral. Ponadto na zorganizowanym kiermaszu można było zakupić gofry, ciastka i inne pyszności a także różne pamiątki.

Były to bardzo mile spędzone dni wśród osób, które tak jak my zmagają się z różnymi przeciwnościami losu i takie wydarzenia są dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem.

Jednak to nie koniec atrakcji w tych dniach, gdyż w drodze powrotnej zwiedziliśmy Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik, a także ruiny zamku w Melsztynie.

Takie dni, wypełnione różnorodnymi zajęciami poza placówką oraz spotkaniami z innymi uczestnikami warsztatów, napędzają nas do działania, sprawiają, że chętnie wracamy do typowych zajęć w Warsztacie długo wspominając interesujące przeżycia.

 

TEKST: Marzena Palka

ZDJĘCIA: Marzena Palka, Iwona Kubat, Mirosław Szewczyk