XIII  MINI  PLAYBACK  SHOW

19 października 2023 r. przedstawiciele naszego Warsztatu wzięli udział w XIII Mini Playback Show, który od kilkunastu lat organizuje Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Dobro Dziecka” wraz z ŚDS z Brzezia.

W odróżnieniu do lat ubiegłych, w tym roku konkurs odbył się w Małopolskim Centrum Dźwięku i Słowa w Niepołomicach, gdzie na prawdziwej scenie mogliśmy zaprezentować swoje umiejętności aktorskie i pokazać efekty ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy podczas przygotowań do występu.

W tym roku nasz zespół reprezentowali: Krzysztof Kędra, Grzegorz Cichoń, Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta i Zuzanna Niemiec. Przedstawili oni piosenkę pt. „Musisz się starać” z repertuaru Miły Pan & Defis.

W kategorii solistów wystąpił Krzysztof Miśkowicz z piosenką Szymona Wydry:  „Życie jak poemat” i swoim rewelacyjnym występem zagwarantował sobie I miejsce.

Uczestnictwo w konkursie to nie tylko świetna zabawa ale i cała praca związana z rehabilitacją społeczną osób z niepełnosprawnościami, którzy w ten sposób przełamują swoje lęki i wiele innych ograniczeń wynikających z choroby. Udział w tego rodzaju przedsięwzięciu potęguje u tych osób pewność siebie i wiarę w swoje możliwości, co z kolei uczy dokonywania wyborów i wiąże się z ustalaniem sobie kolejnych celów i marzeń, a ich realizacja daje poczucie sensu i wartości, poczucie siły i wpływu w dążeniu do tego, co uznaje się za ważne.

Uczestników przygotowała Marzena Palka.

TEKST: Marzena Palka

ZDJĘCIA: Iwona Kubat