Krakowskie Spotkania Artystyczne Gaudium 2023

24 października 2023 r. to ważny dla nas dzień. Właśnie w tym dniu, na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystawiliśmy naszą najnowszą sztukę, nad którą ciężko pracowaliśmy przez ostatnie dwa miesiące.

 

Przedstawienie pt. „ŚWIAT JEST JEDEN”, wyreżyserowane wg własnego pomysłu i scenariusza, traktuje  o tym, jak ważne jest odpowiednie odnoszenie się i podejście człowieka do naszych mniejszych braci – zwierząt. Zwierzęta, tak jak my ludzie są żywymi istotami i zasługują na szacunek i godne życie.

Właśnie tą ważną treść nasi niepełnosprawni aktorzy, ruchem scenicznym zaprezentowali przed publicznością zgromadzoną w NCK, podczas występu na KSA Gaudium 2023 r.

 

W przedstawieniu wzięli udział: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Patrycja Niemiec, Maria Judka, Paweł Kukla, Krzysztof Miśkowicz, Krystian Baczyński, Grzegorz Cichoń, Andrzej Burkowicz, Krzysztof Kędra, Marek Nowak, Grzegorz Kowalczyk, Waldemar Korba, Zbigniew Musiał.

 

Uczestników do występu przygotowały: Marzena Palka, Iwona Kubat, Agnieszka Bzdyl.

Rekwizyty zostały przygotowane w pracowniach: krawieckiej, rękodzieła artystycznego, drewna i technik różnych, ogrodniczo-zoologicznej.

 

Chcemy także serdecznie podziękować dyrektorowi CKGŁ – Pani Wioletcie Nowojowskiej za udostępnienie nam sali na próby.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia Marzena Palka, Agnieszka Bzdyl