Krakowskie Spotkania Artystyczne GAUDIUM 2017

6312 października, podczas Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM 2017, wystąpiliśmy na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury ze spektaklem pt.  „ Zniewoleni”. Spektakl pokazuje, jak duży wpływ na nasze życie ma rozwój techniki, który w ostatnich latach poszybował mocno do przodu. Niestety okazuje się, że bardzo często gadżety ze świata nauki i techniki nie tylko ułatwiają nam życie, ale też sprawiają, że zamykamy się przed ekranami komputerów, telefonów, Ipod-ów. Każdy żyje w swoim świecie. Przechodzimy obok siebie, często nie zwracając na siebie uwagi. Nie interesują nas prawdziwe problemy drugiego człowieka. Jesteśmy coraz bardziej zabiegani, konfliktowi, samolubni. Zapominamy o tym, co najważniejsze – o bliskości drugiego człowieka, rozmowie z nim, wspólnym spędzaniu wolnego czasu…

W spektaklu udział wzięli: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Anna Plewa, Krzysztof Kędra, Waldemar Korba, Andrzej Burkowicz, Krystian Baczyński, Robert Kruczek, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Krzysztof Miśkowicz, Paweł Kukla, Marek Nowak, Ignacy Kuras.

W tym roku, GAUDIUM po raz pierwszy nie wyłaniało zwycięzców. Spotkanie było tylko przeglądem, a nie jak do tej pory konkursem. Niemniej jednak, nasi podopieczni jak zawsze, na scenie zaprezentowali się jak profesjonalni aktorzy. Każdy ruch ciała i mimika twarzy, setki razy przećwiczone na próbach, kreowały zamysł całego spektaklu, który został bardzo pozytywnie odebrany przez widzów, o czym świadczyły liczne gratulacje, jakie odebraliśmy po spektaklu.

Program przygotowały: Marzena Palka i Edyta Toporkiewicz.

Rekwizyty przygotowały pracownie rękodzieła artystycznego oraz krawiecka.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Centrum Kultury w Łapanowie za udostępnienie nam sali na próby.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Marzena Palka, Iwona Kubat