II MIEJSCE oraz NAGRODA PUBLICZNOŚCI w konkursie scenicznym podczas Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM 2018

dav18 października, jak co roku wzięliśmy udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych GAUDIUM. Tym razem na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystawiliśmy nasze najnowsze przedstawienie pt.: „WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE”.

 

Kolejny raz nasze przedstawienie zostało bardzo wysoko ocenione – jury w składzie Ewa Owsiany (pisarka, dziennikarka), Iwona Konieczkowska (aktorka) i Robert Wyród (aktor, pedagog) spośród 28-ośmiu występujących zespołów przyznało nam II MIEJSCE! Ponadto zdobyliśmy także NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI!

Spektakl ukazuje dwa światy: dobro i zło. Te dwie siły towarzyszą nam przez całe nasze życie: dobro, które istnieje od stworzenia świata i zło, które w pewnym momencie pojawiło się na ziemi i  walczy o swoją pozycję. Chce być mocniejsze, chce zapanować nad światem i nad człowiekiem. Na szczęście każdy z nas posiada  możliwość dokonania wyboru, określenia się po jednej ze stron. Każdy z nas ma także swojego patrona, swojego anioła stróża, który czuwa nad nami, nie pozwalając, by ciemna strona życia całkowicie rozpanoszyła się na ziemi. Oglądając przedstawienie warto zadać sobie kilka pytań: Po której stronie ja stoję? Czy w moim życiu wszystko jest tak, jak być powinno? W jakim kierunku buduję swój charakter? Kim jestem i kim chciałbym być? Jakie są moje wartości? Musimy pamiętać, że wybór należy do nas samych.

Nasi podopieczni, jako już doświadczeni, wspaniali aktorzy, w bardzo krótkim czasie – 3 tygodnie – potrafili opanować całą choreografię i scenki z przedstawiania. Wiedząc, że mamy niewiele czasu na przygotowania, starali się jak najlepiej wykorzystywać czas spędzany na próbach, które zwłaszcza w początkowym okresie były niezwykle męczące. Jednak wszelkie trudy zostały nagrodzone, kiedy jury odczytało swój werdykt.

W spektaklu udział wzięli: Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Anna Plewa, Patrycja Niemiec, Krzysztof Kędra, Waldemar Korba, Andrzej Burkowicz, Krystian Baczyński, Robert Kruczek, Grzegorz Cichoń, Marek Cichoń, Krzysztof Miśkowicz, Paweł Kukla, Marek Nowak,  Andrzej Piskorz, Artur Jaroszek, Zbigniew Musiał.

Spektakl opracowały i przygotowały: Marzena Palka, Edyta Toporkiewicz, Iwona Kubat.

Rekwizyty przygotowały pracownie krawiecka i rękodzieła artystycznego.

Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Centrum Kultury w Łapanowie za udostępnienie nam sali na próby.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Mirosław Szewczyk, Edyta Toporkiewicz, Iwona Kubat