Krakowskie Spotkania Artystyczne GAUDIUM 2014

24 września 2014 r.uczestnicy naszego Warsztatu wystąpili na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury w ramach Krakowskich Spotkań Artystycznych GAUDIUM. W tym roku odnieśliśmy duży sukces: zarówno od publiczności jak i szanownego jury otrzymaliśmy III miejsce za przedstawienie pt. „SOS dla Ziemi”. Przedstawienie to zawiera elementy śpiewu, tańca a także gry aktorskiej.

Dziewiętnastu uczestników grających w spektaklu z dużym zaangażowaniem uczestniczyło w licznych próbach organizowanych codziennie przez prawie 4 tygodnie w sali widowiskowej Domu Kultury. Skomplikowany układ choreograficzny na początku wydawał się trudny do opanowania. Często wszyscy byli zmęczeni, ale wytrwale ćwiczyli nawet kilkanaście razy dziennie, starając się perfekcyjnie opanować każdą figurę. Kiedy poszczególne części przedstawienia zostały złączone w jedną całość, nasi aktorzy i tancerze stwierdzili, że końcowy efekt ich ciężkiej pracy jest piękny, a w połączeniu z oryginalnymi kostiumami, które zostały uszyte w pracowni krawieckiej – wręcz oszałamiający. Uczestnicy, ciesząc się, że mogą tworzyć tak wyjątkowy i widowiskowy spektakl, z radością zapraszali na ostatnie próby nie tylko swoich kolegów, ale także kadrę Warsztatu.

W przedstawieniu udział wzięli:

– tancerze i aktorzy: Małgorzata Burkowicz, Elżbieta Majka, Anna Plewa, Alberta Korta, Krzysztof  Kędra, Andrzej Piskorz, Andrzej Burkowicz, Krzysztof  Miśkowicz, Krystian Baczyński, Paweł Kukla, Grzegorz Cichoń, Grzegorz Kowalczyk, Mirosław Kaczmarczyk, Marek Nowak;

– śpiew: Mirosław Radoń;

– drzewa: Dariusz Zatorski, Marcin Leśniak, Tobiasz Kaczmarczyk i Artur Jaroszek.

Serdecznie dziękujemy kadrze Domu Kultury w Łapanowie za udostępnienie nam sali widowiskowej na próby, dzięki czemu mieliśmy możliwość realizacji przedstawienia wymagającego dużej przestrzeni.