XIX Rajd Szlakiem Papieskim

OLYMPUS DIGITAL CAMERA19 maja 2018 r. mieliśmy możliwość uczestniczyć w XIX Rajdzie Szlakiem Papieskim. W tym roku wyruszyliśmy spod kościoła w Niegowici, aby dotrzeć na plac pod budynkiem Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie. Podążając ścieżkami Ojca Świętego, Jana Pawła II, które kiedyś przemierzał jako wikary Karol Wojtyła, wspominaliśmy jego liczne pielgrzymki do Polski.

Hasłem tegorocznego rajdu były słowa Papieża: „Wy jesteście światłością świata” a kolor biały był kolorem dominującym.

W Łapanowie, jak zawsze mogliśmy liczyć na pyszny posiłek: grochówka, kiełbaski z grilla, ciasto, dzięki czemu szybko zregenerowaliśmy siły i odpoczywając mogliśmy czekać na losowanie nagród rzeczowych.

W tym roku, po raz pierwszy, organizatorzy poprosili nas, abyśmy zaprezentowali jedno ze swoich przedstawień, dlatego część z nas zaraz po posiłku przygotowywała się do występu. Wszyscy, którzy wzięli udział w Rajdzie mogli zobaczyć nas w inscenizacji piosenki pt. „100” Filipa Lato i Sound and Grace.

Wprawdzie nie mieliśmy szczęścia podczas losowania nagród rzeczowych ale po zakończeniu imprezy zostaliśmy zaproszeni przez właścicieli „Alfa” na pizzę i specjalnie dla nas państwo Krawieccy przygotowali dla każdego z osobna mini pizze, za co serdecznie dziękujemy.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Józef Drożdż