XIII Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki

16 maja nasz Warsztat zorganizował  Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki. W tym roku był to już trzynasty taki konkurs. Impreza odbyła się w sali Centrum Kultury  Gminy Łapanów.

Do wzięcia udziału w naszym konkursie  zdecydowali się: ŚDS Bochnia, ŚDS Zegartowice, DPS Szczyrzyc, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Podolany i oczywiście WTZ Łapanów.

Pani kierownik Jolanta Drożdż, powitała przybyłych gości i tym samym rozpoczęła Konkurs, który poprowadziła pani Wanda Drożdż.

Jak zawsze, każda placówka miała możliwość wystawienia na scenie dwóch piosenek: w wersji solowej oraz w wersji zespołowej. Tematyka piosenek, jak co roku była dowolna, dlatego też artyści wystąpili z bardzo zróżnicowanym repertuarem. Jury oraz zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania wielu znanych i lubianych przebojów.

Po wysłuchaniu ostatniej prezentacji, jury udało się na obrady a wszyscy uczestnicy Konkursu mieli możliwość, by wspólnie potańczyć na parkiecie.

Jury przyznało następujące miejsca na podium zajęli:

W kategorii solistów:

Miejsce I – Ignacy Kuras z  WTZ Łapanów, z piosenką „Nie liczę godzin i lat”;

Miejsce II – Piotr Banaszkiewicz z WTZ Podolany, z piosenką „Wspomnienia”;

Miejsce III – Zbigniew Bisek z DPS Szczyrzyc, z piosenką „Zawsze tam gdzie ty”.

 W kategorii zespołów:

Miejsce I – WTZ Łapanów – Krzysztof Miśkowicz, Krzysztof Kędra, Tobiasz Kaczmarczyk, Andrzej Burkowicz, Ignacy Kuras, Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Marek Cichoń, Grzegorz Cichoń, z piosenką „Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły”;

Miejsce II – WTZ Zawada Uszewska – Renata Sosnowska i Sylwia Cybulska, z piosenką „Żeby szczęśliwym być”;

Miejsce III – DPS Szczyrzyc – Małgorzata Płatacz, Danuta Niedbała, Helena Bromirska, Bożena Jagodzińska, z piosenką „Baju Baj”.

Każda placówka biorąca udział w Konkursie otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową, a laureaci otrzymali dyplomy i statuetki.

Po wręczeniu nagród i dyplomów, wszyscy nasi goście zaproszeni zostali do budynku Warsztatu, gdzie czekał na nich ciepły posiłek a także napoje i słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pani Wioletty Nowojowskiej – Dyrektor CKGŁ, za wypożyczenie Sali oraz instruktorowi Panu Markowi Sobczykowi za nagłośnienie naszej imprezy.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia Iwona Kubat