XII Warsztatowy Konkurs Piosenki

DSC090498 marca 2016 r. w Warsztacie po raz dwunasty odbył się Warsztatowy Konkurs Piosenki. Konkurs ten zawsze cieszy się dużym powodzeniem.  W tym roku było 25-ciu występujących. Większość uczestników samodzielnie wybiera dla siebie piosenkę, z którą chce wystąpić. Repertuar był bardzo zróżnicowany: były ballady, disco polo, piosenki biesiadne oraz znane przeboje z lat siedemdziesiątych. Zdecydowanie przeważały utwory wesołe, wpadające w ucho, przy których wszyscy mogli włączyć się ze śpiewem czy klaskaniem.

Konkurs prowadzili Małgorzata Burkowicz i Krzysztof Miśkowicz, a oceną wykonywanych utworów zajęło się Jury w składzie: pani Marzena Palka i pani Edyta Toporkiewicz.

W tym roku poziom śpiewających  był tak wysoki, że oprócz trzech pierwszych miejsc, Jury przyznało także cztery wyróżnienia.

I tak wyróżnienia otrzymali:

– Krzysztof Miśkowicz za piosenkę „Nic nie może wiecznie trwać”

– Grzegorz Kowalczyk za piosenkę „Bara bara bara”

– Paweł Kukla za piosenkę „Ania”

– Krystian Baczyński za piosenkę „Kochaj mnie”

Miejsca na podium zajęli:

Miejsce I – Krzysztof Kędra z piosenką „Słowa na otarcie łez”

Miejsce II – Marek Nowak z piosenką „Tramwaj”

Miejsce III – Elżbieta Majka z piosenką „Lepszy świat”

Wszyscy uczestnicy Konkursu, za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz duże czekolady. Dodatkowe dyplomy były także za wyróżnienia i miejsca na podium, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali także piękne pamiątkowe medale, wykonane w pracowni rękodzieła artystycznego.