Weekend z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego

9 września 2023r. w ramach Weekendu z Zabytkami Powiatu Bocheńskiego, mieliśmy możliwość zwiedzić zabytkowy Zamek w Wieruszycach, który od 1981 roku jest własnością prywatną. W Zamku mogliśmy zobaczyć rycerską salę znajdującą się na dole, oraz drugą salę po wejściu krętymi, wąskimi schodami na piętro. O historii zamku można było przeczytać na tabliczkach umieszczonych w kilku miejscach zwiedzanych sal. Na nurtujące nas pytania związane z tym zabytkiem, odpowiedzi udzielała także przemiła właścicielka Zamku – Pani Oliwia.

W tym dniu nie zabrakło także innych atrakcji na dziedzińcu Zamkowym. Przy muzyce Łapanowskiej Kapeli można było na ognisku usmażyć sobie kiełbaskę a także zakupić pyszne ciasta czy pajdę wiejskiego chleba ze smalczykiem i kiszonym ogórkiem, które przygotowali uczniowie Szkoły Podstawowej z Łapanowa wraz ze swoimi opiekunami.

Piękna, słoneczna pogoda sprzyjała spacerom po parku zamkowym, a także do odpoczynku na łonie natury podziwiając jednocześnie okazałą budowlę Zamku.

 

TEKST: Marzena Palka

ZDJĘCIA: Iwona Kubat