Spotkanie Wigilijne

21 grudnia 2014 r. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Bochni zorganizowało Spotkanie Wigilijne w restauracji Grota. Spotkanie rozpoczęła dyrektor PCPR-u, pani Elżbieta Paczyńska, serdecznie wszystkich witając i składając świąteczne i noworoczne życzenia, po czym uczestnicy spotkania wspólnie ubierali choinkę, a następnie składając sobie życzenia, łamali się opłatkiem. Jak przystało na takie spotkanie, nadszedł czas na wigilijny posiłek. Organizatorzy zadbali, aby na stole pojawił się barszcz z uszkami oraz pieczona ryba. Nie zabrakło również świątecznego piernika i innych pyszności.

Podczas tego spotkania uczestnicy naszego Warsztatu mieli zaszczyt zaprezentować się w roli aktorów w przedstawieniu jasełkowym. Osiemnastu niepełnosprawnych artystów, którzy przez kilka tygodni z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w licznych próbach organizowanych codziennie  wsali Domu Kultury w Łapanowie, włożyli ogromny wysiłek w opanowanie tekstów i ruchu scenicznego, co zaowocowało pięknym przedstawieniem o narodzeniu Bożej Dzieciny.

Jasełka przygotowały pani Marzena Palka i pani Edyta Toporkiewicz. Wszystkie piękne stroje, w których artyści zaprezentowali się na scenie, zostały uszyte w warsztatowej pracowni krawieckiej, przez panią Agnieszkę Bzdyl z pomocą jej podopiecznych. Również rekwizyty potrzebne do przedstawienia zostały przygotowane w pracowniach warsztatowych – drewna i technik różnych, rękodzieła artystycznego oraz ogrodniczo-zoologicznej.