KONCERT KOLĘD

6 stycznia 2023 roku w Centrum Kultury w Łapanowie odbył się po raz kolejny piękny Koncert Kolęd, w którym wzięliśmy udział. Zgodnie z wymogami organizatorów (Parafia Łapanów i CKGŁ Łapanów) przygotowaliśmy dwie znane i lubiane kolędy: „Skrzypi wóz” oraz „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”. Obie kolędy śpiewaliśmy przy akompaniamencie gitary.

Wzięcie udziału w tym Koncercie było dla nas bardzo ważne, gdyż przez ostatnie dwa lata ze względu na ograniczenia pandemiczne nie mieliśmy takiej możliwości. Dlatego też próby kolęd w naszej placówce cieszyły się ogromnym powodzeniem i nie ograniczały się jedynie do tych, które planowaliśmy zaśpiewać na scenie ale przypomnieliśmy sobie i śpiewaliśmy wszystkie, jakie nauczyliśmy się podczas zajęć muzykoterapii przez wiele lat. Właśnie dzięki tym próbom mogliśmy włączyć się do wspólnego kolędowania z łapanowską publicznością.

Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tak ważnym i wyjątkowym wydarzeniu, które jest podtrzymywaniem naszej polskiej tradycji, wyzwala we wszystkich uczucia radości ale i spokoju, zadumy i wspomnienia rodzinnego ciepła – przenosi w okres beztroskiego dzieciństwa.

 

TEKST: Marzena Palka

ZDJĘCIA: Agnieszka Bzdyl