Kolejny sukces w Podolanach!

dsc0445923 i 24 czerwca 2018r. w Podolanach odbył się XVI Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych, w którym po raz kolejny wzięliśmy udział. W tym roku na podolańskiej scenie pokazaliśmy spektakl pt.: „ZNIEWOLENI”. Nasze przedstawienie wywarło bardzo pozytywne wrażenie na jury, gdyż spośród 19 występujących zespołów, przyznało nam III miejsce. Również publiczność była zachwycona naszym spektaklem, o czym świadczyły liczne gratulacje, jakie składano nam po występie.

Jako zdobywcy III miejsca, w drugim dniu Festiwalu wystąpiliśmy podczas Gali Laureatów, odbierając Podolańską Statuetkę oraz nagrodę za udział. Podczas wręczania Statuetki, przewodnicząca jury, prof. Elżbieta Minczakiewicz, życząc nam jeszcze wielu takich sukcesów, gratulowała pomysłu, reżyserii oraz wspaniałej gry aktorskiej.

Nasz spektakl przedstawia codzienność, w jakiej obecnie żyjemy. Codzienność, która wypełniona jest gadżetami ze świata nauki i techniki. Z jednej strony ułatwiają nam one życie ale z drugiej – zamykają nas przed ekranami komputerów, telefonów i ipod-ów. Każdy z nas żyje w swoim świecie. Przechodzimy obok siebie, często nie zwracając na siebie uwagi. Jesteśmy coraz bardziej obojętni na innych, zabiegani, konfliktowi i samolubni. Zapominamy, że najważniejsza jest bliskość drugiego człowieka, rozmowa z nim i wspólne spędzanie wolnego czasu.

W przedstawieniu wystąpili: MAŁGORZATA BURKOWICZ, ALBERTA KORTA, ANNA PLEWA, WALDEMAR KORBA, KRZYSZTOF KĘDRA, KRZYSZTOF MIŚKOWICZ, ANDRZEJ BURKOWICZ, GRZEGORZ CICHOŃ, MAREK CICHOŃ, KRYSTIAN BACZYŃSKI, ROBERT KRUCZEK, PAWEŁ KUKLA, MAREK NOWAK i IGNACY KURAS, ZBIGNIEW MUSIAŁ I ANDRZEJ PISKORZ.

Spektakl opracowały i przygotowały: MARZENA PALKA i EDYTA TOPORKIEWICZ.

Rekwizyty zostały przygotowane w pracowni rękodzieła artystycznego i krawieckiej.

Cieszymy się, że kolejny raz nasza ciężka praca włożona w przygotowanie przedstawienia została doceniona. Nasi podopieczni mają ogromną satysfakcję z tego, że z Podolan przywieźliśmy już czwartą Statuetkę.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat