II Festiwal Bajkowy

5 czerwca 2022 roku, wzięliśmy udział w II Festiwalu Bajkowym zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka przez CKGŁ w Łapanowie.

Przebrani w piękne, kolorowe stroje wyruszyliśmy spod Centrum Kultury wraz z innymi bajkowymi postaciami, by dotrzeć do łapanowskiego rynku, gdzie każda bajka miała swój przydzielony domek. Domek ten, każda grupa ubierała i ozdabiała według swojego pomysłu i inwencji twórczej.

My wybraliśmy bajkę pt.: Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, dlatego też mieliśmy bardzo dużo pracy, aby dla tej całej dużej ekipy przygotować odpowiednie stroje. Jednak pracownia krawiecka jak zawsze spisała się na medal! Do pomocy włączyły się również inne pracownie, robiąc dla krasnali piękne i kolorowe czapki na drutach. Oprócz strojów przygotowywaliśmy też przeróżne rekwizyty i podarunki dla dzieciaków. Były papierowe laleczki, książeczki z krasnalami, podkładki pod kubek i wiele innych ciekawych akcesoriów, które sprawiły że nasz „Domek Krasnoludków” cały czas oblegany był przez dzieci. Stojąca Śnieżka, w której można było zrobić sobie zdjęcie, miała ogromne powodzenie nie tylko wśród małych dziewczynek ale także wśród ich mam i młodzieży.

Jak wszyscy twierdzili, nasz „Domek Krasnoludków” był najpiękniejszy! Ustrojony jak prawdziwy leśny domek, wzbudzał zachwyt i robił bardzo pozytywne wrażenie, a krasnale wokół niego, Śnieżka ze swoim księciem oraz Zła Królowa i Czarownica, były dopełnieniem całości. Prezentowaliśmy się fantastycznie, tak, że przez chwilę można było pomyśleć, iż znajdujemy się w prawdziwym, bajkowym świecie. A za oryginalne stroje krasnoludków, z rąk Dobrej Królowej otrzymaliśmy statuetkę Złotego Krasnala.

W bajce udział wzięli:

Śnieżka: Małgosia Burkowicz

Książę: Grzegorz Cichoń

Krasnale: Marzena Palka, Alberta Korta, Marek Nowak, Krzysztof Kędra, Paweł Kukla, Andrzej Burkowicz i Krystian Baczyński.

Zła Królowa: Iwona Kubat

Czarownica: Edyta Toporkiewicz

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Agnieszka Bzdyl