Bal Osób Niepełnosprawnych w wiśnickiej „Panoramie.”

24 kwietnia 2024 roku, mieliśmy ogromną przyjemność po raz kolejny uczestniczyć w Balu Osób Niepełnosprawnych, który od wielu lat organizuje Warsztat Terapii Zajęciowej Proszówki, a odbywa się on w Restauracji PANORAMA w Starym Wiśniczu. To właściciele Restauracji – Państwo Edyta i Krzysztof Kołodziejczyk – są sponsorami Balu, zapewniając lokal oraz smaczne jedzenie dla wszystkich uczestniczących w tym niezwykłym wydarzeniu, jak również całą obsługę: pracowników na kuchni, kelnerów oraz didżeja. Państwo Kołodziejczykowie dzielą się z niepełnosprawnymi nie tylko swoim dobrem materialnym ale przede wszystkim dzielą się swoim sercem pełnym empatii i zrozumienia dla drugiego człowieka, sprawiając im przy tym wiele radości.

W balu wzięło udział 260 osób! Było to kilka beztroskich godzin spędzonych wśród znajomych i przyjaciół z innych placówek. Chwile radości i dobrego samopoczucia wypływające z tańca, niosą ze sobą bardzo pozytywne efekty – zwiększają fizyczną i psychiczną integrację człowieka, rozładowują emocje, które osobom z niepełnosprawnościami tak trudno jest opanować, a przede wszystkim jest to chwila dobrej zabawy i dobrze spędzonego czasu ze sobą i z innymi. I tak właśnie było podczas tego Balu – tańcom i rozmowom nie było końca – wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci, pragnący jak najwięcej skorzystać z tej dobrej i pozytywnej energii, jaka tutaj co roku się tworzy. Atmosfera wspólnoty i wzajemnej akceptacji to potrzeby, które bardzo są pożądane wśród osób z niepełnosprawnościami i ten efekt zawsze udaje się wytworzyć i uzyskać na Balu w PANORAMIE.

Dziękujemy Warsztatowi z Proszówek, że co roku pamiętają o nas i zapraszają nas do wspólnego świętowania. Dziękujemy Państwu Kołodziejczykom, bez których ten bal w takiej formie byłby niemożliwy do zorganizowania i dziękujemy wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się i przyczyniają do tego, by z roku na rok te imprezy mogły się odbywać i nieść radość naszym podopiecznym.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat