Aukcja prac uczestników – Łapanów

W tym roku, w sobotę 30 stycznia, w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Łapanowie odbyła się aukcja prac, które nasi uczestnicy wykonali w swoich pracowniach, pod czujnym okiem instruktorów.
Aukcję poprzedził pięknie przygotowany występ jasełek. Został on nagrodzony gromkimi brawami. Piękne stroje dla naszych aktorów uszyła pracownia krawiecka. Gości przywitali Prezes K.S.P.N. „Otwarte Serca ” ks. Tadeusz Jarzębak oraz kierownik WTZ mgr Barbara Borowiec. Swoją obecnością zaszczycił nas wójt gminy Łapanów Jan Kulig z małżonką.
Dochód z aukcji przerósł nasze oczekiwania, bo mimo niewielkiej liczby gości uzyskaliśmy ze sprzedaży kwotę 17 304,46 zł.
Najwyżej wylicytowano obraz olejny przedstawiający Papieża Jana Pawła II, który został sprzedany za 1200 zł. Była to praca podarowana warsztatowi przez młodego malarza z Łapanowa – Mateusza Kuklę. Licytacja przebiegała w miłej i bardzo serdecznej atmosferze życzliwości. Łzy wzruszenia wywołała najmłodsza uczestniczka aukcji, 7-letnia Wiktoria Prokocka, która przyjechała do nas
wraz z rodzicami. Na oczach wszystkich gości rozbiła swoją skarbonkę i za jej zawartość wylicytowała obraz. W skarbonce dziewczynka miała swoje oszczędności – niebagatelną kwotę: 733,46 zł.
Uzyskane środki zostały wpłacone na konto środka specjalnego i przeznaczone zostaną na wycieczkę do Sandomierza.