18 Warsztatowy Konkurs Piosenki

8 marca w naszym Warsztacie to dzień szczególny – oprócz świętowania Dnia Kobiet, mamy bardzo ważny i przez wszystkich lubiany Konkurs Piosenki – w tym roku już osiemnasty. Nawet ci, którzy z różnych względów nie podejmują się wziąć w nim czynnego udziału, czekają z niecierpliwością na to wydarzenie, gdyż mogą podziwiać mikrofonowe zmagania swoich koleżanek i kolegów a przy okazji dobrze się bawić.

 

W tym roku śpiewania podjęło się aż 25 osób czyli ponad połowa uczestników. Przygotowywali się głównie w domu ale przez ostatni przed konkursem tydzień próby odbywały się także w Warsztacie w pracowni komputerowej.

 

Konkurs odbył się w cudownej i radosnej atmosferze. Olbrzymia różnorodność wybranego przez artystów repertuaru zapewniła widzom wiele emocji. Wszystkie wykonania były na najwyższym poziomie, dlatego też jury podczas oceniania, miało naprawdę „ciężki orzech do zgryzienia”, żeby spośród najlepszych wyłuskać tych, którzy czymś się jednak wyróżnili i zasłużyli na medal. A tak naprawdę na medal zasłużyli wszyscy choćby za to, że odważyli się wystąpić, oraz za ciężką pracę, jaką musieli wykonać, aby w tym dniu móc się zaprezentować. To właśnie dlatego każdy występujący otrzymał taką samą nagrodę za udział w konkursie.

 

Podczas oceniania, występujący zostali podzieleni na dwie grupy.

 

W grupie pierwszej jury przyznało następujące miejsca:

MIEJSCE I – Patrycja Niemiec

MIEJSCE II – Ewelina Łabuda

MIEJSCE III – Małgorzata Burkowicz

 

W grupie drugiej odpowiednie miejsca zajęli:

MIEJSCE I – Maria Judka

MIEJSCE II – Kinga Trzósło

MIEJSCE III – Sylwia Sykta

Wyróżnienia otrzymali:

Tobiasz Kaczmarczyk

Krzysztof Kędra

Marek Nowak

 

W jury zasiadały panie: Marzena Palka i Edyta Toporkiewicz.

 

Medale wykonała pracownia rękodzieła artystycznego.

Wystrój Sali, w której odbywał się Konkurs wykonały pracownie:

szkła i witrażu, rękodzieła artystycznego i wikliniarsko modelująca.

 

Wszyscy uczestnicy Konkursu byli zadowoleni zarówno ze swoich występów jak i z otrzymanych nagród, a niektórzy z nich już dzisiaj wiedzą jaką piosenkę będą śpiewać za rok!

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Marzena Palka, Agnieszka Bzdyl