XVI Warsztatowy Konkurs Piosenki

9 marca w naszym Warsztacie odbył się XVI Warsztatowy Konkurs Piosenki.

Z niecierpliwością czekają na niego wszyscy nasi podopieczni. Niektórzy od dawna sami szukają repertuaru dla siebie, inni proszą o pomoc terapeutę. Lista zgłoszeń zostaje wypełniona w ciągu jednego dnia po otwarciu.

Nasi niepełnosprawni uwielbiają muzykę i kochają śpiewać. Nawet ci najmniej sprawni pokonują swoje słabości i niedomagania, stres i tremę, aby w ten jedyny dzień w roku móc wziąć mikrofon do ręki i poczuć się jak prawdziwa gwiazda na scenie. Taki występ, chociaż tylko przed warsztatową publicznością, ma dla nich ogromne znaczenie – czują się ważni i akceptowani, widzą, że pomimo swojej niepełnosprawności oni również potrafią sprawić innym radość.

 

W tym roku swoje umiejętności wokalne zaprezentowało dwudzieścia jeden uczestników w tym jeden duet.  Repertuar jak zwykle był mocno zróżnicowany.

Każdy solista bardzo starał się, by jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością oraz przed jury dlatego każdy występ był jedyny i niepowtarzalny.

Imprezę prowadził Krzysztof Miśkowicz a konkurs w tym roku oceniało jednoosobowe jury – Marzena Palka.

Występujący zostali podzieleni na dwie grupy.

 

W grupie pierwszej na podium stanęli:

Miejsce I ex aequo: Krystian Baczyński i Krzysztof Kędra

Miejsce II: Krzysztof Miśkowicz

Miejsce III: Zbigniew Musiał

Wyróżnienie: Małgorzata Burkowicz

 

W grupie drugiej miejsca zajęli:

Miejsce I: Paweł Kukla

Miejsce II: Grzegorz Kowalczyk

Miejsce III: Mirosław Godula

 

Wszyscy, którzy zaprezentowali się wokalnie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz czekolady, natomiast ci, którzy zajęli miejsca, otrzymali dodatkowe dyplomy za zajęte miejsce i drobne upominki.

Cała nasza warsztatowa społeczność jest pod ogromnym wrażeniem tych, którzy sprawili, że ten dzień był wyjątkowy. Wspomnienia i niezapomniane wrażenia pozostaną z nami przez cały rok, aż do następnego konkursu.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat