INTEGRACYJNY  TYDZIEŃ DZIECKA  W  STRÓŻACH

24 i 28 czerwca uczestniczyliśmy w Integracyjnym Tygodniu Dziecka w Stróżach, zorganizowanym przez tamtejszą Fundację Osób Niepełnosprawnych.

Wspólnie z innymi niepełnosprawnymi braliśmy udział w grach, zabawach i konkursach. Jednak nie lada gratką była dla nas przejażdżka konna wierzchem. Rzadko trafia się taka okazja, więc kto tylko miał odwagę wsiąść na koński grzbiet, chętnie korzystał z tej formy atrakcji.

Organizatorzy zapewnili także posiłek – do wyboru były kiełbaski z grilla, hot-dogi oraz gofry. Ponadto na zorganizowanym kiermaszu można było zakupić lody, gofry, ciastka i inne pyszności a także różne pamiątki.

Były to bardzo mile spędzone dni wśród osób, które tak jak my zmagają się z różnymi przeciwnościami losu i takie wydarzenia są dla nas wszystkich wspaniałym przeżyciem.

W drodze powrotnej zwiedziliśmy jeszcze rynek w Gorlicach i uraczyliśmy się pysznymi lodami.

Takie dni, wypełnione różnorodnymi zajęciami poza placówką oraz spotkaniami z innymi uczestnikami warsztatów, napędzają nas do działania, sprawiają, że chętnie wracamy do typowych zajęć w Warsztacie długo wspominając interesujące przeżycia.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Józef Drożdż