Miesięczne archiwum: Czerwiec 2019

Wyjazd do TEATRU GROTESKA na „BAJKĘ O SZEWCZYKU”

dsc062593 czerwca, w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, nasi podopieczni w krakowskim Teatrze GROTESKA zobaczyli spektakl pt. „Bajka o Szewczyku”.

Tą znaną, krakowską legendę o Smoku Wawelskim, jeden aktor przedstawił w nowej, ciekawej interpretacji, wykorzystując drewniane, ludowe rzeźby – kramarskie postaci, które całą akcję rozgrywają na niewielkiej powierzchni skrzyni, pełniącej różnorodne funkcje.

W drugiej części spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, podczas których mogliśmy poznać różnorodne formy teatralne: teatr cieni, teatr przedmiotu, czarny teatr, a także magię teatralnego dźwięku.

Dla nas było to nowe, bardzo interesujące doświadczenie.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Katarzyna Skimina

Czytaj dalej

Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl pt.:”WSZYSTKO O MĘŻCZYZNACH’

dsc062451 czerwca, w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele naszego Warsztatu mieli możliwość zobaczyć w Teatrze Ludowym w Krakowie spektakl pt. „Wszystko o mężczyznach”, gdzie trzech aktorów wciela się w kilkanaście postaci, ukazując różne męskie typy i osobowości.

Wszyscy byliśmy zachwyceni wspaniałą grą aktorską, a tematyka spektaklu dostarczyła nam dużo dobrej zabawy.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Józef Drożdż

Czytaj dalej

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych „KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ”

dsc06238W tym roku, inauguracja Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych odbyła się wcześniej niż zwykle, bo już 31 maja.

Jak zawsze, biorąc udział w tym ważnym przedsięwzięciu, mieliśmy możliwość zaprezentować się na scenie Krakowskiego Rynku. Wystawiliśmy spektakl, który przygotowywany był na Gaudium 2018 czyli: „WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE”. Nasi podopieczni poradzili sobie znakomicie, pomimo małych niedogodności związanych z o wiele mniejszą sceną, niż na Gaudium. Jak co roku, nasze przedstawienie przyciągnęło dużą rzeszę osób biorących udział w inauguracji ale także tych, którzy spacerowali po Rynku. Wiele osób po występie złożyło nam gratulacje, co napawa nas dumą i jesteśmy przekonani, że nasza ciężka praca może przynieść innym wiele radości.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat Czytaj dalej