Miesięczne archiwum: Maj 2019

XX Rajd Szlakiem Papieskim

dsc0609918 maja, dokładnie w dniu urodzin Jana Pawła II, uczestniczyliśmy w XX jubileuszowym Rajdzie Szlakiem Papieskim. W tym roku hasło przewodnie Rajdu to: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste” a kolorem dominującym był biały i czerwony.

Rajd rozpoczął się krótką modlitwą w naszym łapanowskim kościele, którą poprowadził ks. proboszcz Wiesław Grzechynia, po czym wraz z innymi pielgrzymami wyruszyliśmy w znaną nam już trasę przez Kobylec. Po kilkugodzinnym marszu, szczęśliwi dotarliśmy do celu, na plac przykościelny w Niegowici, gdzie organizatorzy zaprosili nas na ciepły posiłek – kiełbaski z grilla, bigos oraz pyszne, domowe ciasto. Odpoczywając, oglądaliśmy występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z Niegowici i czekaliśmy na losowanie nagród.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Józef Drożdż Czytaj dalej

XIII Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki

dsc0598116 maja nasz Warsztat zorganizował  Międzywarsztatowy Konkurs Piosenki. W tym roku był to już trzynasty taki konkurs. Impreza odbyła się w sali Centrum Kultury  Gminy Łapanów.

Do wzięcia udziału w naszym konkursie  zdecydowali się: ŚDS Bochnia, ŚDS Zegartowice, DPS Szczyrzyc, WTZ Zawada Uszewska, WTZ Podolany i oczywiście WTZ Łapanów.

Pani kierownik Jolanta Drożdż, powitała przybyłych gości i tym samym rozpoczęła Konkurs, który poprowadziła pani Wanda Drożdż.

Jak zawsze, każda placówka miała możliwość wystawienia na scenie dwóch piosenek: w wersji solowej oraz w wersji zespołowej. Tematyka piosenek, jak co roku była dowolna, dlatego też artyści wystąpili z bardzo zróżnicowanym repertuarem. Jury oraz zgromadzona publiczność miała możliwość wysłuchania wielu znanych i lubianych przebojów.

Po wysłuchaniu ostatniej prezentacji, jury udało się na obrady a wszyscy uczestnicy Konkursu mieli możliwość, by wspólnie potańczyć na parkiecie.

Jury przyznało następujące miejsca na podium zajęli:

W kategorii solistów:

Miejsce I – Ignacy Kuras z  WTZ Łapanów, z piosenką „Nie liczę godzin i lat”;

Miejsce II – Piotr Banaszkiewicz z WTZ Podolany, z piosenką „Wspomnienia”;

Miejsce III – Zbigniew Bisek z DPS Szczyrzyc, z piosenką „Zawsze tam gdzie ty”.

 W kategorii zespołów:

Miejsce I – WTZ Łapanów – Krzysztof Miśkowicz, Krzysztof Kędra, Tobiasz Kaczmarczyk, Andrzej Burkowicz, Ignacy Kuras, Małgorzata Burkowicz, Alberta Korta, Marek Cichoń, Grzegorz Cichoń, z piosenką „Dzieci wesoło wybiegły ze szkoły”;

Miejsce II – WTZ Zawada Uszewska – Renata Sosnowska i Sylwia Cybulska, z piosenką „Żeby szczęśliwym być”;

Miejsce III – DPS Szczyrzyc – Małgorzata Płatacz, Danuta Niedbała, Helena Bromirska, Bożena Jagodzińska, z piosenką „Baju Baj”.

Każda placówka biorąca udział w Konkursie otrzymała dyplom oraz nagrodę rzeczową, a laureaci otrzymali dyplomy i statuetki.

Po wręczeniu nagród i dyplomów, wszyscy nasi goście zaproszeni zostali do budynku Warsztatu, gdzie czekał na nich ciepły posiłek a także napoje i słodki poczęstunek.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pani Wioletty Nowojowskiej – Dyrektor CKGŁ, za wypożyczenie Sali oraz instruktorowi Panu Markowi Sobczykowi za nagłośnienie naszej imprezy.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia Iwona Kubat Czytaj dalej

XVI Ogólnopolski Piknik Muzyczny w Trzebini

dsc0585415 maja nasz Warsztat po raz kolejny uczestniczył już w XVI edycji Ogólnopolskiego Pikniku Muzycznego w Trzebini.

W tym roku wystawiliśmy piosenkę solową i na scenie stanął Ignacy Kuras, śpiewając znany przebój Andrzeja Rybińskiego pt. „Nie liczę godzin i lat”.

Ignacy nie jest przyzwyczajony do występów solowych ale wspierany przez kibicujących mu kolegów i terapeutów, poradził sobie znakomicie! Za swój śpiew otrzymał wielkie brawa od zgromadzonej publiczności, a także liczne gratulacje.

Chociaż pogoda nie zachęcała do zabawy, nie traciliśmy dobrego humoru i daliśmy się ponieść fantastycznej atmosferze, jaka zawsze panuje w Trzebini.

Tak, jak wszyscy uczestnicy Pikniku, Ignacy otrzymał dyplom oraz nagrodę za udział.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Edyta Toporkiewicz Czytaj dalej