Miesięczne archiwum: Luty 2019

Ostatnie pożegnanie naszego kolegi – Mirka Radonia

mirek20 lutego, pogrążeni w głębokim smutku, uczestniczyliśmy w pogrzebowej Mszy św. naszego kolegi i podopiecznego Warsztatu – Mirosława Radonia. Mirek od kilku lat zmagał się z nowotworem. Jego ciężka choroba bardzo nas wszystkich poruszyła. Staraliśmy się Go wspierać, pocieszać i być przy Nim do ostatnich dni Jego życia. Niestety, w poniedziałek 18 lutego, Mirek tą walkę przegrał i odszedł od nas na zawsze, dzień po swoich 39 urodzinach. Bezpowrotnie straciliśmy kolegę i podopiecznego, który bardzo aktywnie uczestniczył w życiu naszej warsztatowej społeczności. Mirek, sumiennie i z dużym zaangażowaniem wypełniał obowiązki  w swojej pracowni, a także wykonywał wiele innych prac w Warsztacie. Był zawsze uśmiechnięty, uczynny i chętny do pomocy. Jego wielkie zamiłowanie do muzyki i śpiewu miało swe odzwierciedlenie w licznych występach scenicznych, w których brał udział, często zdobywając nagrody za swój śpiew.

Mirku – choć pożegnaliśmy Ciebie w kościele i na cmentarzu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci.

„Żegnaj mój Przyjacielu…” – słowa te wypowiedział jeden z naszych podopiecznych podczas pożegnania na cmentarzu. Niech będą wyrazem tego, kim byłeś dla nas wszystkich i kim pozostaniesz na zawsze…

 

Tekst: Marzena Palka

Wyjazd do kina na film pt.: „O psie, który wrócił do domu”

cofW ramach uczczenia 15 – lecia działalności naszego Warsztatu, dla wszystkich naszych podopiecznych została zorganizowana wycieczka do Cinema City Bonarka na film pt.: „O psie, który wrócił do domu”.

Ten familijny film o psie Belli, która wywieziona z rodzinnych stron, pokonała setki kilometrów, by wrócić do swojego ukochanego pana, wszyscy oglądaliśmy  z zapartym tchem. Jej przeżycia i perypetie  często wywoływały uśmiech na naszych twarzach ale równie często pojawiało się wzruszenie a nawet łzy.

Po seansie, wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego Warsztatu.

Tekst: Marzena Palka

Czytaj dalej

Bal Karnawałowy w PANORAMIE

dsc0556730 stycznia 2019r., na zaproszenie WTZ  Proszówki, uczestniczyliśmy w Balu Karnawałowym, który jak co roku miał miejsce w restauracji „Panorama” w Starym Wiśniczu. Dzięki ogromnej życzliwości właściciela „Panoramy”, pana Krzysztofa Kołodziejczyka, który od lat na wiele sposobów pomaga osobom niepełnosprawnym, kolejny raz mogliśmy świętować karnawał w tak niezwykłej scenerii wśród naszych znajomych i przyjaciół.

Impreza zgromadziła prawie 260 osób z różnych, nawet odległych  placówek. Byli podopieczni kilku WTZ – ów, ŚDS – u, Szkoły Specjalnej oraz Domu Dziecka.

Wszystkich przybyłych gości powitał kierownik WTZ Proszówki – Edward Firek po czym rozpoczęła się uroczysta Gala, na której  za pracę społeczną, charytatywną i samorządową na rzecz osób niepełnosprawnych, zostały uhonorowane aż cztery osoby. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Specjalnej Troski „Amicus Hominis” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej z Proszówek wręczył tym osobom statuetki i wyróżnienia wykonane podczas zajęć w Warsztacie.

Po zakończonej Gali organizatorzy zaprosili wszystkich na pyszny obiad a następnie rozpoczął się długo przez wszystkich wyczekiwany bal.

Wspaniała muzyka z najnowszymi przebojami, wyśmienita kuchnia i suto zastawione stoły, niezwykła atmosfera, taniec, radość i poznawanie osób z innych ośrodków – to niezapomniane wrażenia jakie pozostaną nam w pamięci na cały następny rok.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Edyta Toporkiewicz Czytaj dalej