XII Warsztatowy Konkurs Piosenki

DSC090498 marca 2016 r. w Warsztacie po raz dwunasty odbył się Warsztatowy Konkurs Piosenki. Konkurs ten zawsze cieszy się dużym powodzeniem.  W tym roku było 25-ciu występujących. Większość uczestników samodzielnie wybiera dla siebie piosenkę, z którą chce wystąpić. Repertuar był bardzo zróżnicowany: były ballady, disco polo, piosenki biesiadne oraz znane przeboje z lat siedemdziesiątych. Zdecydowanie przeważały utwory wesołe, wpadające w ucho, przy których wszyscy mogli włączyć się ze śpiewem czy klaskaniem.

Konkurs prowadzili Małgorzata Burkowicz i Krzysztof Miśkowicz, a oceną wykonywanych utworów zajęło się Jury w składzie: pani Marzena Palka i pani Edyta Toporkiewicz.

W tym roku poziom śpiewających  był tak wysoki, że oprócz trzech pierwszych miejsc, Jury przyznało także cztery wyróżnienia.

I tak wyróżnienia otrzymali:

– Krzysztof Miśkowicz za piosenkę „Nic nie może wiecznie trwać”

– Grzegorz Kowalczyk za piosenkę „Bara bara bara”

– Paweł Kukla za piosenkę „Ania”

– Krystian Baczyński za piosenkę „Kochaj mnie”

Miejsca na podium zajęli:

Miejsce I – Krzysztof Kędra z piosenką „Słowa na otarcie łez”

Miejsce II – Marek Nowak z piosenką „Tramwaj”

Miejsce III – Elżbieta Majka z piosenką „Lepszy świat”

Wszyscy uczestnicy Konkursu, za udział otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz duże czekolady. Dodatkowe dyplomy były także za wyróżnienia i miejsca na podium, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali także piękne pamiątkowe medale, wykonane w pracowni rękodzieła artystycznego.

Występ w Gimnazjum nr 1 w Myślenicach

254 marca 2016 r. uczestnicy naszego Warsztatu wystąpili dla młodzieży Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Uczniowie mieli możliwość zobaczyć nasz ostatni spektakl zatytułowany: „Żyć nie umierać”. Występ odbył się w auli gimnazjalnej, dlatego też, aby więcej uczniów mogło obejrzeć przedstawienie, niepełnosprawni wystąpili 2 razy. W spotkaniu uczestniczyły 4 klasy wraz ze swoimi opiekunami: Ia, Ib, Ic i If. Inicjatorem i pomysłodawczynią spotkania była Wiktoria Prokocka, uczennica klasy Ic, która wraz z rodzicami i młodszym bratem corocznie bierze udział w aukcji prac warsztatowych. Wiktoria była zachwycona naszym przedstawieniem podczas tegorocznej aukcji, dlatego zaproponowała, aby nasi podopieczni wystąpili w jej szkole.  Chciała podzielić się ze swoimi kolegami nie tylko pięknem sztuki, jaką potrafią zaprezentować niepełnosprawni, ale także ich radością życia, szczerością i otwartością na drugiego człowieka. Ta młoda osoba już nie pierwszy raz udowodniła, że dla niepełnosprawnych ma wielkie serce, a teraz stara się tym zarazić swoich kolegów. Ponadto Ic wraz z wychowawczynią, panią Magdaleną Orawin zorganizowała w swojej klasie  zbiórkę pieniężną i przekazała na ręce niepełnosprawnych 150 zł na cele Warsztatu.

Życzliwy kontakt i akceptacja, jaką nasi podopieczni otrzymali ze strony młodzieży uczęszczającej do myślenickiego Gimnazjum, ma pozytywny wpływ na podniesienie poczucia własnej wartości, samoakceptację i poczucie dodatniej jakości życia pomimo niepełnosprawności. Jest także wyznacznikiem poczucia bezpieczeństwa niepełnosprawnych w obcym środowisku oraz pozawala na kształtowanie właściwego, życzliwego stosunku osób niepełnosprawnych do osób pełnosprawnych.

Na ręce Dyrekcji i Grona Pedagogicznego pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie za zaproszenie nas do szkoły oraz miłe i sympatyczne spotkanie. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem dojrzałości, kultury osobistej i dobrego wychowania młodzieży.