Monthly Archives: Czerwiec 2011

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

„Połączeni śpiewamy Panu” Plenerowe spotkanie ewangelizacyjne – Szczyrzyc

Na spotkanie w Szczyrzycu wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością i dreszczykiem emocji. To właśnie w Opactwie OO. Cystersów nasz śpiew nagrywany był przez profesjonalistów od wizji i dźwięku. Zanim przybyła publiczność odbyła się próba generalna, dzięki której mogliśmy rozgrzać nasze gardła i jak najlepiej zaistnieć na scenie. Po godzinnej przerwie przeznaczonej na posiłek i odpoczynek zajęliśmy ustalone miejsca i rozpoczął się długo wyczekiwany przez wszystkich występ. Po obyciu się z kamerami podczas próby, w czasie występu nikt już nie zwracał na nie uwagi. Trema szybko odpłynęła z dźwiękami śpiewanych piosenek, wszyscy śpiewaliśmy z radością, uśmiechem na twarzach, czerpiąc olbrzymią satysfakcję z efektów naszej ciężkiej pracy. Wśród zgromadzonej publiczności byli prawie wszyscy uczestnicy i terapeuci z Warsztatu, co dodatkowo motywowało nas do jak najlepszego śpiewu. Widząc jak wszyscy chętnie włączają się do wspólnego śpiewania, byliśmy dumni, że mogliśmy uczestniczyć w tym spotkaniu i poprzez występ razem ze scholami „Perełki Niepokalanej” i „Cud” dawać radość innym. Teraz z niecierpliwością czekamy na płytę, która będzie namacalnym dowodem naszych wspólnych zmagań.

Połączeni śpiewamy Panu”

Serdecznie zapraszamy w niedzielę 26 czerwca 2011 r. o godz. 17.00 do Opactwa OO. Cystersów w Szczyrzycu na muzyczne spotkanie ewangelizacyjne realizowane w ramach między społecznościowego projektu integracyjnego, podczas którego dokonana będzie profesjonalna rejestracja audio-video na płytę.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Połączeni śpiewamy Panu” Pierwszy występ – Łapanów

Nasz pierwszy wspólny występ odbył się w Boże Ciało w kościele parafialnym w Łapanowie. Zgromadzona publiczność bardzo chętnie włączała się w śpiew niektórych piosenek i nagradzała nas gromkimi brawami, które niwelowały naszą tremę i zdenerwowanie. Pomimo tego, iż sprzęt nagłaśniający płatał nam figle, spotkanie było udane a nasza praca została doceniona.

„Połączeni śpiewamy Panu”

Serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków naszej grupy i projektu, w czwartek 23 czerwca 2011 r. o g. 19.00 do kościoła parafialnego w Łapanowie, na pierwszą publiczną prezentację naszego programu ewangelizacyjnego.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IX Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych – Podolany

W tym roku na Festiwal do Podolan pojechała grupa licząca 11 uczestników, którzy zaśpiewali trzy piosenki. Były to: 1) „Córka rybaka” w wykonaniu Damiana Kowalczyka i chórku dziewczęcego – Monika Gaworczyk, Małgorzata Burkowicz, Anna Plewa, Monika Góral; 2) „Wiara” w wykonaniu Mirosława Radonia i chórku – Małgorzata Burkowicz, Monika Gaworczyk, Ignacy Kuras, Tobiasz Kaczmarczyk, Dariusz Zatorski i Andrzej Burkowicz; 3) „Soft” w wykonaniu Moniki Gaworczyk i Adama Gadziny. Nasz występ okazał się na tyle dobry, że szanowne Jury przyznało nam zaszczytne III miejsce w kategorii: prezentacje wokalne i wokalno – instrumentalne. Radość z przyznanego nam miejsca była ogromna gdyż po raz pierwszy, wyjeżdżając z Festiwalu, zabieraliśmy ze sobą podolańską statuetkę. Oprócz wspaniałego występu, nasi uczestnicy brali udział w zawodach sportowych, gdzie zajęli II w klasyfikacji generalnej a w indywidualnych konkurencjach zdobyli aż 4 medale. Przygotowane przez gospodarzy na drugi dzień Festiwalu liczne atrakcje sprawiły, że nasi podopieczni świetnie się bawili i nawet padający po południu deszcz nie popsuł im wyśmienitych humorów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Spotkanie integracyjne – Łapanów

Klasa 0 zaprosiła nasz Warsztat na przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”, które wystawiła dla nas na scenie w Domu Kultury w Łapanowie. Uczestnicy Warsztatu z dużym zaciekawieniem oglądali bajkę w wykonaniu małych dzieci zwłaszcza,że kilka lat temu sami wystawiali „Królewnę Śnieżkę” lecz w trochę innej aranżacji. Zerówkowicze otrzymali od nas owacje na stojąco, po czym zasiedli na widowni i wysłuchali kilku piosenek, które zaprezentowali niepełnosprawni. Po występach przyszedł czas na zabawę. Wszyscy wspólnie zrobiliśmy ogromne koło i prowadzeni przez wychowawczynię klasy 0, panią Katarzynę Nowak, tańcząc w rytm muzyki wykonywaliśmy różne wymyślone figury. Zabawa wszystkim przypadła do gustu dlatego kilka razy musieliśmy ją powtarzać, a na jej zakończenie dzieci z zerówki częstowały wszystkich cukierkami przyniesionymi przez panią Kasię. Był to świetny sposób na społeczną integrację tak różnych grup środowiskowych, które mimo znacznej różnicy wieku, świetnie się ze sobą bawiły i rozumiały. Mamy nadzieję, że pomysł ten zostanie powtórzony w nowym roku szkolnym.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień III – 15 czerwca 2011 r.

Trzeciego dnia pojechaliśmy do Myczkowiec mijając Jezioro Myczkowskie oraz zaporę. W Myczkowcach widzieliśmy Ogród Biblijny a w nim wśród roślinności Bliskiego Wschodu uporządkowana biblijną historię zbawienia oraz Centrum Kultury Ekumenicznej, gdzie zgromadzono 140 makiet cerkwi greckokatolickich, prawosławnych i kościołów rzymskokatolickich z terenu południowo-wschodniej Polski, Słowacji oraz Ukrainy. W drodze powrotnej wybraliśmy się na spacer koroną zapory w Solinie. Wielkość budowli, którą dzień wcześniej widzieliśmy od wewnątrz, ogrom wody oraz otaczające nas zielone wzgórza Bieszczad zrobiły na nas niesamowite wrażenie.
Po obiedzie spakowaliśmy się i wyjechaliśmy z Polańczyka. Nie był to jednak koniec atrakcji. Zatrzymaliśmy się w Lesku, gdzie wstąpiliśmy do synagogi, w której była galeria. Podziwialiśmy obrazy i historyczne zdjęcia, dużym zainteresowaniem cieszył się spis miejscowości, w których mieszkali Żydzi, a to dlatego, że były tam też miejscowości nam bliskie. Uczestnicy uświadamiali sobie, że historia nie działa się gdzieś daleko, ale również w ich okolicach. Następnie pojechaliśmy do

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Dzień II – 14 czerwca 2011 r.

Pierwszym punktem programu drugiego dnia wycieczki było zwiedzanie elektrowni w Solinie. Po obejrzeniu filmu na temat wytwarzania prądu rozpoczęliśmy zwiedzanie zapory i elektrowni. Trasa wycieczki prowadziła przez halę produkcyjną, halę maszyn, galerię nr 1 i nr 2. Będąc w galerii nr 1 znaleźliśmy się 5 metrów poniżej poziomu dna Jeziora Solińskiego. Następnie schodami przeszliśmy do galerii nr 2, gdzie zobaczyliśmy jedną z 28 szczelin pomiędzy najwyższymi sekcjami zapory tzw. „fugę oszczędnościową”. Po wyjściu z elektrowni udaliśmy się z przewodnikiem na traperską wyprawę w góry. Szliśmy czarnym szlakiem w kierunku Połoniny Wetlińskiej i żółtym do Przełęczy Wyżnej. Mimo zmęczenia, podziwialiśmy wspaniałe widoki oraz pomnik w kształcie bramy postawiony ku czci Jerzego Harasymowicza. Kolejnym punktem programu była wyprawa konnymi wozami doliną potoku Rabego, gdzie mogliśmy skosztować wody mineralnej z odwiertu Rabe 1.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wycieczka w Bieszczady – Polańczyk Dzień I

Po ponad pięciu godzinach spędzonych w autokarze dotarliśmy wreszcie do Polańczyka, gdzie zamieszkaliśmy w pięknym hotelu Zephyr. Z jego okien widać było błękitne Jezioro Solińskie. Sam widok z pewnej odległości oczywiście nam nie wystarczył, więc tuż po obiedzie udaliśmy się na rejs statkiem „Bryza” po tym właśnie jeziorze. Następnie udaliśmy się do Zwierzynia, gdzie spacerując wśród łąk i podziwiając pięknie wybudowane stacje Drogi Krzyżowej dotarliśmy do cudownego źródełka. Dalej wąską ścieżką wśród traw i drzew przewodnik zaprowadził nas do zabudowań elektrowni wodnej w Zwierzyniu. Zmęczeni i głodni wróciliśmy do hotelu, a tam czekała na nas pyszna kolacja.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

XIV Letnia Zintegrowana Spartakiada Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej – Stróże

11 czerwca 2011 r. nasza reprezentacja brała udział Spartakiadzie w Stróżach. Były konkurencje indywidualne (rzut piłeczką palantową, strzał w dziesiątkę, strzał na małą bramkę z użyciem kija hokejowego i skok w dal z miejsca) oraz drużynowe (przeciąganie liny, sztafeta 4 x 50 m i konkurs rzutów karnych z bramkarzem). Nasi zawodnicy (Andrzej Burkowicz, Grzegorz Cichoń, Andrzej Piskorz i Marek Tomaśko) zajęli I miejsce w sztafecie, natomiast Małgorzata Burkowicz zajęła I miejsce w skoku w dal. Oprócz nagród, pucharu i dyplomów
za zajęte w konkurencjach miejsca każdy z uczestników otrzymał paczkę ze słodyczami. Jak nakazuje tradycja z tej spartakiady przywieźliśmy także koguta olbrzyma.