Miesięczne archiwum: Kwiecień 2006

I Konkurs Piosenki WTZ

Blisko 130 osób wzięło udział w zorganizowanych przez Warsztat Terapii Zajęciowej przy Katolickim Stowarzyszeniu Przyjaciół Niepełnosprawnych „Otwarte Serca” w Łapanowie I Konkursie Piosenki Warsztatów Terapii Zajęciowej – Łapanów 2006.
Wśród uczestników tego konkursu, nad którym honorowy patronat objęli starosta bocheński Ludwik Węgrzyn i wójt gminy Łapanów Jan Kulig, oboecni byli przedstawiciele WTZ-ów z Podolan, Proszówek, Siołkowej, Stróży, Zawady Uszewskiej oraz oczywiście gospodarzy.
Po przesłuchaniu wszystkich wykonawców jury wyłoniło zwycięzców i tak:
I miejsce – WTZ Łapanów za piosenkę „Mój przyjacielu”
II miejsce – WTZ Zawada Uszewska za piosenki „Chodź pomaluj mój świat” oraz „Miłość”
III miejsce – WTZ Proszówki za piosenkę „Pocieszanka”
Po koncercie odbyła się uroczysta zabawa integracyjna połączona z konkursami i grillem.

Goście z Francji

Nasz Warsztat odwiedziła grupa młodzieży (27 osób) z Francji wraz z opiekunami. Młodzi ludzie w swoim kraju uczą się w szkole średniej, której profil pozwoli im w przyszłości pracować z osobami niepełnosprawnymi. Barbara Borowiec, nasza Pani Kierownik, przywitała gości i opowiedziała im o pracy i organizacji naszego warsztatu. Francuska młodzież poznała każdą pracownię. Wszyscy zostali podzieleni na grupy i przydzieleni do poszczególnych pracowni. Razem z naszymi niepełnosprawnymi uczestnikami, pod kierunkiem naszych instruktorów i przy pomocy 2 tłumaczy, wykonywali prace plastyczne: malowanie witraży, wykonywanie i zdobienie kartonowych pudełek, gobelinów, ramek do obrazów oraz wyklejanie kompozycji z ziaren. Prace, któe wykonali, sprawiły im ogrom radości i zadowolenia, udało się je skończyć i dzięki temu mogli je zabrać ze soba do Francji.
Po obiedzie, zgodnie z planem tego dnia, odbyło się wspólne śpiewanie.