Archiwa kategorii: Bez kategorii

Wyjazd do TEATRU GROTESKA na „BAJKĘ O SZEWCZYKU”

dsc062593 czerwca, w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, nasi podopieczni w krakowskim Teatrze GROTESKA zobaczyli spektakl pt. „Bajka o Szewczyku”.

Tą znaną, krakowską legendę o Smoku Wawelskim, jeden aktor przedstawił w nowej, ciekawej interpretacji, wykorzystując drewniane, ludowe rzeźby – kramarskie postaci, które całą akcję rozgrywają na niewielkiej powierzchni skrzyni, pełniącej różnorodne funkcje.

W drugiej części spektaklu odbyły się warsztaty teatralne, podczas których mogliśmy poznać różnorodne formy teatralne: teatr cieni, teatr przedmiotu, czarny teatr, a także magię teatralnego dźwięku.

Dla nas było to nowe, bardzo interesujące doświadczenie.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Katarzyna Skimina

Czytaj dalej

Wyjazd do Teatru Ludowego na spektakl pt.:”WSZYSTKO O MĘŻCZYZNACH’

dsc062451 czerwca, w ramach Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych, przedstawiciele naszego Warsztatu mieli możliwość zobaczyć w Teatrze Ludowym w Krakowie spektakl pt. „Wszystko o mężczyznach”, gdzie trzech aktorów wciela się w kilkanaście postaci, ukazując różne męskie typy i osobowości.

Wszyscy byliśmy zachwyceni wspaniałą grą aktorską, a tematyka spektaklu dostarczyła nam dużo dobrej zabawy.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Józef Drożdż

Czytaj dalej

Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych „KOCHAM KRAKÓW Z WZAJEMNOŚCIĄ”

dsc06238W tym roku, inauguracja Małopolskich Dni Osób Niepełnosprawnych odbyła się wcześniej niż zwykle, bo już 31 maja.

Jak zawsze, biorąc udział w tym ważnym przedsięwzięciu, mieliśmy możliwość zaprezentować się na scenie Krakowskiego Rynku. Wystawiliśmy spektakl, który przygotowywany był na Gaudium 2018 czyli: „WYBÓR NALEŻY DO CIEBIE”. Nasi podopieczni poradzili sobie znakomicie, pomimo małych niedogodności związanych z o wiele mniejszą sceną, niż na Gaudium. Jak co roku, nasze przedstawienie przyciągnęło dużą rzeszę osób biorących udział w inauguracji ale także tych, którzy spacerowali po Rynku. Wiele osób po występie złożyło nam gratulacje, co napawa nas dumą i jesteśmy przekonani, że nasza ciężka praca może przynieść innym wiele radości.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat Czytaj dalej

XX Rajd Szlakiem Papieskim

dsc0609918 maja, dokładnie w dniu urodzin Jana Pawła II, uczestniczyliśmy w XX jubileuszowym Rajdzie Szlakiem Papieskim. W tym roku hasło przewodnie Rajdu to: „Patriotyzm oznacza umiłowanie tego, co ojczyste” a kolorem dominującym był biały i czerwony.

Rajd rozpoczął się krótką modlitwą w naszym łapanowskim kościele, którą poprowadził ks. proboszcz Wiesław Grzechynia, po czym wraz z innymi pielgrzymami wyruszyliśmy w znaną nam już trasę przez Kobylec. Po kilkugodzinnym marszu, szczęśliwi dotarliśmy do celu, na plac przykościelny w Niegowici, gdzie organizatorzy zaprosili nas na ciepły posiłek – kiełbaski z grilla, bigos oraz pyszne, domowe ciasto. Odpoczywając, oglądaliśmy występy artystyczne przygotowane przez dzieci i młodzież z Niegowici i czekaliśmy na losowanie nagród.

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Józef Drożdż Czytaj dalej