Archiwa kategorii: Bez kategorii

„Władcy przygód. Stąd do OBLIVIO” – w Cinema City Bonarka

dsc0579421 marca postanowiliśmy w dość nietypowy sposób uczcić pierwszy dzień wiosny i zorganizowaliśmy dla naszych podopiecznych wyjazd do kina na film pt.: „Władcy przygód. Stąd do Oblivio”.

Seans był w godzinach popołudniowych, więc po skończonych zajęciach zapakowaliśmy się do autokaru i pojechaliśmy do Bonarki na komedię dla dzieci i młodzieży, pełną niesamowitych przygód z elementami fantazji.

Wartka i ciekawa akcja, w której prym wiedzie para zwyczajnych nastolatków rozwiązujących niecodzienne zagadki, sprawiły, że film obejrzeliśmy jednym tchem. Emocje podkręcały udane efekty specjalne oraz mocna muzyka.

Wracając do pierwszego dnia wiosny – niektóre sceny w filmie kręcone były pod Warszawą          i ukazywały one piękny, naturalny plener, na którym wiosna z pewnością już na dobre zagościła.

Czytaj dalej

XV Warsztatowy Konkurs Piosenki

dsc0565911 marca w naszym Warsztacie już po raz piętnasty odbył się Warsztatowy Konkurs Piosenki.

Jest to konkurs najbardziej wyczekiwany przez wszystkich naszych podopiecznych. Większość          z nich, zaraz po koncercie kolęd szuka repertuaru      z jakim chcieliby się zaprezentować i ciągle dopytuje  o listę zgłoszeń, aby móc się na nią wpisać. Nasi niepełnosprawni uwielbiają muzykę i  kochają śpiewać. Nawet ci najmniej sprawni pokonują swoje słabości i niedomagania, stres i tremę, aby w ten jedyny dzień w roku móc wziąć mikrofon do ręki i poczuć się jak prawdziwa gwiazda na scenie. Taki występ, choć tylko przed warsztatową publicznością, ma dla nich ogromne znaczenie – czują się ważni i akceptowani, widzą, że pomimo swojej niepełnosprawności oni również potrafią sprawić innym radość.

W tym roku swoje umiejętności wokalne zaprezentowało osiemnastu uczestników. Repertuar jak zwykle był bardzo zróżnicowany, ale po raz pierwszy pojawiła się piosenka rockowa.

Każde wykonanie  miało swój osobliwy urok, bo każdy solista bardzo starał się, by jak najlepiej zaprezentować się przed publicznością oraz przed jury.

Imprezę prowadził Krzysztof Miśkowicz a konkurs oceniało dwuosobowe jury                w składzie: Marzena Palka i Edyta Toporkiewicz.

Na ogłoszenie wyników wszyscy musieliśmy czekać aż do kolejnego dnia, kiedy to jury przedstawiło swój werdykt:

 

W grupie pierwszej miejsca zajęli:

Miejsce I – Krystian Baczyński z piosenką „Chłopiec sportowiec”

Miejsce II – ex aequo: Małgorzata Burkowicz z piosenką „Janicek” i Marek Nowak         z piosenką „Zawsze z tobą chciałbym być”

Miejsce III – ex aequo: Krzysztof Kędra z piosenką: „Przez twe oczy zielone” i Krzysztof Miśkowicz z piosenką: „Takie czasy”

 

W grupie drugiej miejsca zajęli:

Miejsce I – Grzegorz Kowalczyk z piosenką: „Pokolenie”

Miejsce II – Sylwia Sykta z piosenką: „Już nie ma dzikich plaż”

Miejsce III – ex aequo: Renata Joniec z piosenką: „Jak się masz kochanie” i Mirosław Godula z piosenką: „Baju baj”

Wszyscy, którzy zaprezentowali się na scenie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz bombonierki, natomiast ci, którzy znaleźli się na podium, otrzymali dodatkowe dyplomy za zajęte miejsce i drobne upominki.

 

Tekst: Marzena Palka

Zdjęcia: Iwona Kubat, Katarzyna Skimina Czytaj dalej

Ostatnie pożegnanie naszego kolegi – Mirka Radonia

mirek20 lutego, pogrążeni w głębokim smutku, uczestniczyliśmy w pogrzebowej Mszy św. naszego kolegi i podopiecznego Warsztatu – Mirosława Radonia. Mirek od kilku lat zmagał się z nowotworem. Jego ciężka choroba bardzo nas wszystkich poruszyła. Staraliśmy się Go wspierać, pocieszać i być przy Nim do ostatnich dni Jego życia. Niestety, w poniedziałek 18 lutego, Mirek tą walkę przegrał i odszedł od nas na zawsze, dzień po swoich 39 urodzinach. Bezpowrotnie straciliśmy kolegę i podopiecznego, który bardzo aktywnie uczestniczył w życiu naszej warsztatowej społeczności. Mirek, sumiennie i z dużym zaangażowaniem wypełniał obowiązki  w swojej pracowni, a także wykonywał wiele innych prac w Warsztacie. Był zawsze uśmiechnięty, uczynny i chętny do pomocy. Jego wielkie zamiłowanie do muzyki i śpiewu miało swe odzwierciedlenie w licznych występach scenicznych, w których brał udział, często zdobywając nagrody za swój śpiew.

Mirku – choć pożegnaliśmy Ciebie w kościele i na cmentarzu, na zawsze pozostaniesz w naszych sercach i w naszej pamięci.

„Żegnaj mój Przyjacielu…” – słowa te wypowiedział jeden z naszych podopiecznych podczas pożegnania na cmentarzu. Niech będą wyrazem tego, kim byłeś dla nas wszystkich i kim pozostaniesz na zawsze…

 

Tekst: Marzena Palka

Wyjazd do kina na film pt.: „O psie, który wrócił do domu”

cofW ramach uczczenia 15 – lecia działalności naszego Warsztatu, dla wszystkich naszych podopiecznych została zorganizowana wycieczka do Cinema City Bonarka na film pt.: „O psie, który wrócił do domu”.

Ten familijny film o psie Belli, która wywieziona z rodzinnych stron, pokonała setki kilometrów, by wrócić do swojego ukochanego pana, wszyscy oglądaliśmy  z zapartym tchem. Jej przeżycia i perypetie  często wywoływały uśmiech na naszych twarzach ale równie często pojawiało się wzruszenie a nawet łzy.

Po seansie, wszyscy bardzo zadowoleni wróciliśmy do naszego Warsztatu.

Tekst: Marzena Palka

Czytaj dalej